Online Avusturya Psikolog

Avusturya'da Online Psikolog ile Online Terapi hizmetleri (Viyana, Burgenland, Karintiya, Salzburg, Aşağı Avusturya, Steiermark, Yukarı Avusturya, Tirol, Vorarlberg)

Avusturya'da hangi Psikoloğa gitmeliyim? (Avusturya'da Türk Psikoterapist ile çalışmak istiyorum.)

Avusturya'da Online Psikolog ile Online Terapi

Avusturya’da psikolog, aile danışmanı, cinsel terapist veya evlilik terapisti arıyorsanız etkin bilimsel psikoterapi uygulamalarıyla hizmet veren merkezimizden yüz yüze ya da online terapi ile destek alabilirsiniz. Terapi süreci, çalışma alanlarımız ve tavsiye edilen psikologlarımızla ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilir ve Avusturya için online psikolog randevusu oluşturabilirsiniz.

Yetişkin ve ergen psikolojisiyle çalışan psikoterapi uzmanlarımız bu alanda 5000’den fazla seans tecrübesine sahiptir. Klinik durumların yanı sıra günlük hayatı zorlaştıran durumlarla ilgili destek oluyoruz.

Aile danışmanlığı ve ilişki terapisinde çiftlere ilişkileri boyunca karşılaştıkları sorunlarla ilgili destek oluyoruz. Psikologlarımız aile danışmanlığı alanında 1500’den fazla seans tecrübesine sahiptir.

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir psikoloğun ve psikoterapistin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir psikoloğun bulunması ile bir psikoloğun iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir psikoloğu bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Psikoloğun hangi yöntemler üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"Avusturya psikolog tavsiyeleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Terapistin önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte psikoloğun çalışma alanları ve kullandığı terapi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Psikologların çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan kaygı bozuklukları terapisi ile yetişkin kaygı bozuklukları terapisi farklı uygulamaları kapsar. Aynı şekilde bilişsel davranışçı terapilerde kaygı bozukluğunu çalışma şekli ile psikodinamik (psikanalitik psikoterapi) terapilerde kaygı bozukluklarına yaklaşım farklıdır. Dolayısıyla psikolog seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. Avusturya'da tavsiye edilen psikologlar arasında yer alan ekibimiz farklı terapi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan terapi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Psikologlarımızla ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avusturya'da (Viyana, Salzburg ve diğer Avusturya şehirlerinde) yaşayan türk göçmenleri sunmuş olduğumuz Psikoterapi hizmetlerine online olarak online terapi ile katılabilirler. Aynı şekilde online cinsel terapionline aile danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirler.

Avusturya’da psikolog arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "Avusturya Psikolog" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? Avusturya psikolog seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız psikoloğun mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı terapi yöntemleri ve özelliklerinin terapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız psikoloğun başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Psikolog/Online Terapi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Psikoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Abdullah ÖZER
Sosyal Hizmet Uzmanı, Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı, Aile Danışmanı

Ebru ÖZER
Uzman Psikolog, Felsefeci, Aile Danışmanı