İzmir Bornova'da Uzman Psikolog ve Uzman Psikoterapist ile çalışmak için..

İzmir Bornova'da Uzman Psikolog ve Uzman Psikoterapist arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Psikolog, Psikoterapist, Aile Danışmanı ve Psikolojik Danışman kelimelerini aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz

Bornova psikolog önerileri için karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmışolabilirsiniz. O halde psikolog, psikoterapist, psikolojik danışman ve aile danışmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon) ve bu nüfüsün 450 bini Bornova oluşturmaktadır. Hal böyle olunca Bornova psikolog ve psikoterapist araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli terapiyi uygulayacak Bornova Uzman Psikoloğu ya da Bornova Uzman Psikoterapisti seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz Bornva'da ki psikolog ya da psikoterapist uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi handi psikoterapi kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz için psikolojik danışmanlık almak üzere Bornova'da en iyi psikolog seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Psikoterapiler hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. Bornova'da Psikologlar ve Bornova'da Psikoterapistler böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları psikoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

Bornova'da bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

Bornova Aile Danışmanlığı hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

Bornova Çift terapisi hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

Bornova Aile Terapisi hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

Bornova Cinsel Terapi hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir Bornova'da dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. Bornova'da Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Evlilik sorunları, anne baba çocuk iletişimi, aile fertleri arasındaki değer çatışmaları ve boşanma süreçleri aile danışmanlığının kapsadığı alanlardır.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmir Bornova'da 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Aile Danışmanlığı, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir Bornova'da Uzman Psikoloğun önemi: Aile içerisinde çeşitli sebeplerle meydana gelen sorunlar ya da üyelerin yaşadığı problemler, bireylerde huzursuzluklara sebep olabilmektedir. Aile bireylerinde meydana gelen huzursuzluklar, üyelerin birbiriyle olan ilişkilerinde zayıflama meydana gelmesine, iletişim yollarının tıkanmasına ve sorunların üst üste gelmesiyle, bireylerin kopmalar (boşanma, şiddet vs.) ya da uzaklaşmalar (evden uzaklaşma, aldatma vs.) yaşamasına sebep olabilmektedir. Bornova Psikolog, meydana gelen problemlerin ve iletişim sıkıntılarının çözülmesi açısından, yapıcı ve onarıcı nitelikte etkileşimler gerçekleştirerek, toplumsal düzenin devamlılığını sağlamaktadır. Psikolog Bornova, sağlıklı aile yapıları sağlanarak, nitelikli bireyler yetişmesi sağlanmaktadır.

Bornova'da Psikolog ve Psikoterapistlerin ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Dilerseniz Bornova Online Psikolog desteğinden faydalanabilirsiniz: 

Bornova'da online psikolojik danışmanlık desteği nasıl gerçekleşiyor?

1.) Online danışmanlık hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online danışmanlık ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online danışmanlık hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere online danışmanlığı/online terapinizi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden onine terapi hizmetine başlıyoruz.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi, Online Aile Danışmanlığı ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

 Bornova Psikolog