Ebru ÖZER 

Hakkımda yazılan Doktorsitesi yorumları için tıklayınız

Hakkımda yazılan Doktortakvimi yorumları için tıklayınız

Hakkımda yazılan Google yorumları için tıklayınız

Hakkımda yazılan Google yorumları için tıklayınız

Uzman Psikolog, Felsefeci, Aile Danışmanı

Uluslararası Akredite olmuş olduğu Psikoterapi Ekolleri ve Yöntemleri:

EMDR Europe (EMDR) Akredite EMDR Terapisti
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) Akredite Pozitif Psikoterapi Uygulayıcısı
Viktor Frankl Institute Vienna (VFI) Akredite Logoterapi ve Varoluşçu Analiz Eğitmeni

Akredite olmuş olduğu Ulusal Psikoterapi Ekolleri ve Yöntemleri:

T. C. Sağlık Bakanlığı Akredite Hipnoz Uygulayıcısı
T. C. Sağlık Bakanlığı Akredite Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi

Devam etmekte olduğu Uluslarası Psikoterapi Eğitimi:

IF Weinheim (IF Weinheim Institut für systemische Ausbildung und Entwicklung) onaylı Sistemik Psikoterapi Eğitimi EFTA-TIC (European Family Therapy Association Training Institutes) - Toplam Eğitim süresi 5 yılı kapsamaktadır.  

Uygulayıcısı olduğu Psikoterapi Metodu:

Internal Family Systems Therapy/Richard Schwartz (İçsel Aile Sistemleri Terapisi)

Üyesi olmuş olduğu Uluslararası Mesleki Kuruluşlar:

Viktor Frankl Institute Vienna (VFI)
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP)

Üyesi olmuş olduğu Ulusal Mesleki Kuruluşlar:

Türk Psikologlar Derneği (TPD)
EMDR Türkiye Derneği (EMDR)

1987 senesinde Bursa’da doğan Ebru ÖZER, ilköğretim ve lise öğrenimini 1993-2005 yılları arasında Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır.

2005 yılında lise öğrencisiyken katılmış olduğu Türkiye Felsefe Olimpiyatları’nda 1. olarak Türkiye’yi Dünya Felsefe Olimpiyatları’nda temsil etme hakkını kazanmıştır.

Dünya Felsefe Olimpiyatları’nda tüm hayatına yön verecek Türkiye’nin değerli Felsefe kuramcılarından Prof. Dr. İoanna Kuçuradi ile tanışmıştır.

Özer değerli hocası Kuçuradi’nin yönlendirmesiyle üniversite hayatına olimpiyat özel öğrenci bursuyla Maltepe Üniversitesi’nde Felsefe okuyarak başlamıştır. Bu süreçte Prof. Dr. İoanna Kuçuradi'nin öğretileriyle Felsefe eğitimine devam etmiştir.

Göstermiş olduğu üstün başarı sonucunda Maltepe Üniversitesi’nde psikoloji eğitimine hak kazanmış ve tam burslu olarak Çift Ana Dal programında psikoloji eğitimine de başlamıştır. 

2009 senesinde hem psikoloji hem de felsefe bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. İki akademik unvan birden almaya hak kazanan Ebru ÖZER, psikolog ve felsefeci olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır.

“Bir Grup Üniversite Öğrencisinde Değer Yönelimleri ile Benlik Saygısı arasında İlişki Üzerine Bir Araştırma” başlıklı bitirme projesi ile 2014 senesinde uygulamalı psikoloji (klinik psikoloji yönelimli) alanında yüksek lisansını tamamlayarak “uzman psikolog” unvanını almıştır.

Ebru ÖZER, üniversite yıllarında staj kapsamında Kadıköy Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nde 2006 yılında çocuk danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Doğan Medya Milliyet Gazetesi, Kültür Sanat Departmanı’nda İnsan Kaynakları bölümünde 2007 senesinde endüstri psikolojisi stajını tamamlamıştır.

2008 yılında İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde klinik psikoloji alanında stajyer Psikolog olarak çalışmıştır. 

2009 senesinde Kazım Tunç İlköğretim Okulu’nda "Çocuklar için Felsefe & Düşünme Eğitimi  Projesi" sorumlusu olarak bu projeyi başarıyla uygulamıştır.

Yine aynı yıllarda Tarih Vakfı’nın çıkarmış olduğu Avrupa Birliği Konsorsiyumu Ders Kitaplarında İnsan Hakları Projesi - Psikoloji ve Felsefe kitaplarının içerik analizini yapmıştır.

Özer, 2009 yılı itibariyle psikolog olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi & Avrupa Birliği Konsorsiyumu İGEP Projesi (İç Göç Entegrasyon Projesi) kapsamında psiko-sosyal destek, bireysel ve grup terapisi uygulayıcısı olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Ayrıca Özer, Bursa’da Özel Karacabey Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aile danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık yapmıştır.

2010 senesinde İzmir’de, Nar Taneleri Engelli Aktivite ve Akşam Bakım Merkezi’nde psikolog ve eğitim koordinatörü olarak çalışmıştır. İstanbul’da Toçev’de (Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı)  psikolog ve eğitim koordinatörü olarak görev almıştır.

2011 yılında sırasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Darülaceze Müdürlüğü - Sultanbeyli Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde psikoloji birim sorumlusu olmuştur. Yine İBB Darülaceze Müdürlüğü’ne bağlı Kartal Çocuk ve Gençlik Evi’nde çalışmıştır. Bunlara ek olarak Özer, İBB Darülaceze Müdürlüğü İSMEM (İstanbul Sokak Çocukları Meslek Edindirme Merkezi)’de çalışmıştır. İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri Projesinde yer almıştır. İBB Üsküdar Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk ve Yetişkin psikoterapistliği yapmıştır. Ardından 2019 yılına kadar T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olarak uzman psikolog olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Ebru ÖZER 2012 yılında Sağlık Bakanlığı onaylı "Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi"ne hak kazanmıştır. Süleymen Demirel Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak Aile Danışmanlığı Sertifikasını almıştır. ÖZER ayrıca Türkiye Yeşilay Cemiyeti & T.C Gençlik Spor Bakanlığı - TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) Formatörlük Eğitimi ve Formatörlük Sertifikasına sahiptir. Ebru ÖZER T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından sunulan T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası'na sahiptir.

2009 yılı itibariyle Hipnoterapi (Hipnoz), Logoterapi, Varoluşsal Analiz, Varoluşçu Terapi, Pozitif Psikpterapi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Transpersonel Terapi, Benötesi Terapi, Transaksiyonel Analiz, Mindfulness Terapi (Bilinçli Farkındalık) ve Enerji Terapi ekolleri üzerine birçok eğitim almış, almış olduğu bu eğitimleri başarıyla kendi psikoterapi ekolüne entegre etmiştir.

Türkiye başta olmak üzere Dünya'nın bir çok ülkesinde Felsefe ve Psikoterapi atölye çalışmaları ve seminerler düzenlemiştir. Türkiye'de bir ilk olarak Felsefe Terapisi (Felsefe + Terapi) eğitimi vermektedir. Ebru ÖZER Felsefe ve Psikoterapi'yi buluşturan ve bunu psikoterapi ekolü haline getiren ilk Uzmandır.  www.felsefeterapisi.com (Felsefe Terapisi Enstitüsü) 

Almanya'da bulunan Elisabeth Lukas Enstitüsün'den orijinal Logoterapi eğitimi almış ve süpervizyon çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır. Bu bağlamda Prof.h.c. Dr. phil. habil. Elisabeth Lukas'ın eğitim müfredatına uygun Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye'de orijinal Logoterapi eğitmenliği yapmaktadır. 

Ebru ÖZER EMDR terapisinde uzmanlaşmış ve Uluslararası EMDR Derneği tarafından akredite edilmiş EMDR Terapistlerindendir. Sertifikalar EMDR Europe tarafından verilir ve tüm Avrupa’da geçerlidir. Bunun dışında tüm dünyadaki EMDR Projelerinde rol alabilir. Sertifikalı EMDR Terapisti, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi travmatik deneyimlerin işlenmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan bir terapi yöntemidir. Sertifikalı EMDR terapisti, EMDR terapisi uygulamak için eğitim almış ve sertifikasyon sürecinden geçmiş bir terapisttir. Sertifikalı EMDR terapistleri, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozuklukları, depresyon, panik ataklar, fobiler ve diğer travmatik deneyimlerle baş etmek için EMDR terapisi uygularlar. EMDR terapisi, danışanların travmatik deneyimleriyle ilgili olumsuz düşünceler, duygular ve bedensel tepkilerini işlemelerine ve bu deneyimlerle başa çıkmalarına yardımcı olur. Sertifikalı EMDR terapistleri, danışanların travmatik deneyimlerinin yol açtığı belirli sorunları tanımlamak için çeşitli değerlendirme yöntemlerini kullanırlar. Daha sonra, danışanlarla birlikte travmatik deneyimleri işlemek için EMDR yöntemlerini uygularlar. EMDR terapisi, danışanların travmatik deneyimlerle başa çıkmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda gelecekteki potansiyel travmatik deneyimlerle başa çıkmak için güçlendirir. EMDR terapisi, birçok farklı travmatik deneyim için kullanılabilir, örneğin: Çocuklukta yaşanan cinsel istismar, Kaza ya da saldırı sonrası travma, Savaş ya da çatışma sonrası travma, Kayıp ya da ayrılık sonrası travma.

European Association for Psychotherapy (EAP)  ve World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) tarafından onaylı Pozitif Psikoterapi eğitimi almıştır. Pozitif Psikoterapi eğitimi Nossrat Peseschkian tarafından Almanya'da geliştirilmiştir.

Pozitif Psikoterapihümanist ve kültürlerarası psikodinamik psikoterapiler arasında yer almakta, ayrıca sistemikdanışan odaklı ve davranış terapisi unsurlarıyla da bütünleştirilebilmektedir. İran'dan gelen ve çalışmalarını merkezi olarak Wiesbaden (Almanya) kentinde yürüten nöroloji, psikiyatri ve psikosomatik tıp uzmanı olan Nossrat Peseschkian ve meslektaşları tarafından geliştirilen ve bağımsız bir psikoterapi yöntemi olarak (1968 yılından bu yana) başarıyla uygulanan Pozitif Psikoterapi (PPT) yöntemi, önemli bir psikoterapi yaklaşımlarından biridir. Bu yöntem, hümanist psikodinamik psikoterapilerinin arasında yer almaktadır. Bu yöntemin temelini, salutojenik, kaynak odaklı, insancıl ve konsantre bir yaklaşıma karşılık gelen 'pozitif insan imajı' oluşturmaktadır. Pozitif Psikoterapi, çok sayıda kurum (Hessen Devlet Tabipler Birliği, Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP), Dünya Psikoterapi Konseyi (WCP), Uluslararası Psikoterapi Federasyonu (IFP) ve çeşitli ulusal kurumlar) tarafından tanınan ve kabul edilen bir psikoterapi ekolüdür. Pozitif Psikoterapifarklı psikoterapi yöntemlerinin unsurlarını ve tekniklerini birleştirmektedir. Özellikle kaynak odaklı bir yaklaşım kapsamında hayal gücü ve hayal gücü alternatiflerini desteklemek üzere farklı kültürlerden hikâyeleri ve yaşam tecrübelerini kullanmaktadır. Pozitif Psikoterapi, şu anda yaklaşık 33 ülkede 40'a yakın bağımsız merkezle temsil edilmektedir.

2019 yılı itibariyle Özer, çalışmalarına İzmir’de Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Felsefe Terapisi, Klinik Felsefe ve Felsefeyle Terapi alanlarında eğitmenlik yapmaktadır. Felsefe Terapisi ve Klinik Felsefe alaında bir çok çalışması bulunmaktadır. Ebru ÖZER orijinal logoterapi, varoluşsal analiz, varoluşçu terapi, çözüm odaklı terapi, bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, transpersonel terapi, benötesi terapi, transaksiyonel analiz, mindfulness terapi (bilinçli farkındalık) ve enerji terapi ekolleriyle çalışıp bu kapsamda da eğitmenlik yaparak düzenli olarak atölye çalışmaları, seminer ve eğitimler düzenlemektedir.

Uzman Psikolog Ebru ÖZTÜRK

 Uzman Psikolog Ebru ÖZER'in çalışma alanları:

 • Yekişkinlerde Danışmanlık ve Psikoterapi
 • Ergenlerle Danışmanlık ve Psikoterapi
 • Çocuklarla Danışmanlık ve Psikoterapi

Uzman Psikolog Ebru ÖZER’in uzmanlık alanları:

 • Aile Danışmanlığı
 • Aile Terapisi
 • Evlilik Terapisi
 • İlişki Terapisi
 • Yaşam korkuları
 • Fobiler
 • Etik (değer) çatışmaları
 • Burnout (Tükenmişlik) Sendromu
 • Bipolar Bozukluk
 • Depresyon
 • Korkular ve nevrotik depresyonlar
 • Anksiyete
 • Yaygın anksiyete bozukluğu
 • Erteleme sorunu
 • Hayır diyememe sorunu
 • Kaygı bozukluğu (Anksiyete)
 • Korkular ve içsel sıkıntılar
 • Sosyal Fobi gibi her türlü Fobi ve Korku bozuklukları
 • Panik atak
 • OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) - Takıntı Bozuklukları
 • Takıntılı Düşünce ve Davranışçıları
 • Sınav kaygısı ve stres
 • Öfke kontrolü ve öfke yönetimi
 • Bağımlılık tedavi önleme ve koruma
 • Aşk, ayrılık ve ilişki sorunları
 • Evlenme öncesi Danışmanlık
 • Evlilik Danışmanlığı ve Terapisi
 • Ergenlerle Danışmanlık ve Terapi
 • Boşanma sonrasında, çocuklarla ilişkilerin makul ve mantıklı bir şekilde sürdürülmesi
 • İnsanın Anlam arayışı
 • Yaşamla başa çıkabilmek için kendi hikâyesini anlama ihtiyacı
 • Manevi Danışmanlık ve Rehberlik
 • İş yerindeki güç çatışmaları
 • İçsel çatışmaların çözümlenmesi
 • Bütünlükle mücadele içerisinde olan ve manevi uyum arayışındaki bireyler.
 • Logoterapi, Orijinal Logoterapi, Anlamterapisi, Varoluşsal Analiz, Varoluşçu Psikoterapi
 • Martin Heidegger Dasein
 • Ludwig Binswanger Daseinsanalyse
 • Medard Boss Daseinsanalyse
 • Existenzanalyse und Logotherapie
 • Viktor Frankl Logoterapi
 • Hipnoz
 • Hipnoterapi

Uzman Psikolog Ebru ÖZER’in çalışmış olduğu Psikoterapi ekolleri:

 • Felsefe Terapisi
 • Klinik Felsefe
 • Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)
 • Pozitif Psikoterapi
 • Şema Terapi
 • Çözüm Odaklı Terapi
 • Transpersonal (Benötesi) Terapi
 • Psikodrama
 • Hümanistik Psikoterapi
 • Logoterapi
 • Orijinal Logoterapi
 • Varoluş Analizi
 • Varoluşçu Analiz
 • Varoluşsal Analiz
 • Varoluşçu Psikoterapi
 • Transaksiyonel Analiz
 • Mindfulness Terapisi
 • Hipnoz (Hipnoterapi)
 • Klinik Hipnoz
 • Daseinsanalyse
 • Dasein Analizi
 • EMDR

Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi

Yetki Belgesi

Hipnoz uygulama Sertifikası

Hipnoz sertifikası

 Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası

EMDR Terapi Sertifikası

Ebru ÖZER EMDR Sertifikası

Ebru ÖZER EMDR İZMİR

Ebru ÖZER hakkında daha detaylı bilgi için www.ebruozer.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.