İzmir Vajinismus

İzmir'de Almanya'dan Cinsel Danışmanlık, Cinsel Terapi ve Vajinismus Terapisi eğitimi almış Cinsel Terapi Uzmanları ile Vajinismusun üstesinden gelebilirsinşz!

Peki Vajinismus nedir?

Cinsellik güzeldir. Cinsellik, insanın hayatına sağlık ve neşe getirir. Ancak neşe maalesef her kadın için mümkün değildir. Bunun nedeni kadınlarda görülen bir cinsel fonksiyon bozukluğu olarak bilinen Vajinismus rahatsızlığıdır.
Almanya’daki kadınların tahmini olarak yüzde 15 ile 30’u arasındaki bir bölümü, ağrılı ve sancılı vajina kramplarından muzdariptir. Türkiye İzmir'de ise Vajinismus rahatsızlığa sahip olan kadınların oranı, Almanya’da kinden daha fazla olduğu düşünülmektedir.

Vajinismus'ta, şiddetli ağrılara veya cinselliğin imkansızlaşmasına neden olacak şekilde pelvik (leğen kemiği) taban kasları ile vajinal kas sisteminin bir bölümü çok şiddetli bir şekilde kasılma meydana gelir.

Vajinismus tanımıyla kadınlarda zihinsel olarak tetiklenen bir savunma refleksi olarak da tanımlanabilmektedir. Bu rahatsızlıkta, vajina girişinde temasa karşı (parmak veya penisin girişi sırasında) güçlü bir hassasiyet ve duyarlık oluşarak, vajinal kasların refleks benzeri bir şekilde kasılmasına yol açar. Bu durumda, vajina kasılır ve vajinanın giriş bölümü, artık içerisine girişin mümkün olmayacağı bir şekilde kapanır.

İzmir'de Vajinismus Tedavisi ve Terapisi arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden İzmir Vajinismus, İzmir Vajinismus Terapisi, İzmir Vajinismus Tedavisi kelimelerini aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz

İzmir Vajinismus önerileri için karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmışolabilirsiniz. O halde İzmir'de Vajinismus Terapisi ile çalışan Cinsel Terapistinizi seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon) ve bu nüfüsün 450 bini Bornova oluşturmaktadır. Hal böyle olunca İzmir Vajinismus ve Bornova Vajinismus araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli terapiyi uygulayacak İzmir Vajinismus Terapistinizi ya da İzmir Vajinismus Cinsel Terapistinizi seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Vajinismus Terapisti ya da Cinsel Terapist uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Cinsel terapi kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz için Cinsel Terapi almak üzere İzmir'de en iyi Vajinismus Uzmanı seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Cinsel Terapistler hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde cinsel sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Vajinimus ve Bornova'da Vajinismus böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Cinsel Terapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

Peki Vajinismus nedenleri nelerdir? (İzmir'de Türk ve Alman Dilinde Vajinismus Terapisi)

Vajinismus nedenleri bireyin gelişim dönemlerine dayanabilmektedir. Seksin "şeytani" bir davranış olarak algılanması rahat bir ilişki kurulamamasına ve vajinizme neden olabilmektedir. Vajinismus bir başka nedeni de partnerin içsel olarak reddedilmesi olabilmektedir. Zarar görme ve yaralanma korkusu da vajinizmin tetikleyicisi olabilmektedir. Son olarak, cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrılar da (disparoniya) vajinizmin gelişmesine yol açabilmektedir.

Bu kramp ve kasılmalar farklı şiddet ve derecelerde ortaya çıkabilmektedir. Bazı kadınlar tampon takarken herhangi bir sorun yaşamasına rağmen, cinsel ilişki sırasında kramp ve kasılmalar ortaya çıkabilmektedir. Yaşanan bu kramp ve kasılmalar, partnerin vajinaya girebilmesini imkansız hale getirmektedir.

İzmir'de Vajinismus Terapisi nedir?

Tüm seanslarımız danışanın talebi doğrultusunda Türkçe ya da Almanca yapılabilmektedir. İzmir'de Vajinismus terapisinde hem Almanca hem Türkçe konuşarak kendinizi istediğiniz dilde ifade edebilirsiniz.

Vajinismus rahatsızlıkları olan kadınların şikayetleri fobi seviyesine kadar ulaşabilir ve cinsel birleşmenin neden olduğu ağrı veya zarar görme korkular cinsel ilişkiden kaçınmalarına neden olabilir. Kadınların bu korkuları, vücut açıklıklarının tamamından bir şeylerin girmesinden korkmaya başlamaya kadar ulaşabilen, ciddi fobilere dönüşebilmektedir. Söz konusu sprektrumun diğer ucunda ise, "kız olma" kalıbına sıkışıp kalmış ve henüz kendi içsel dişilik özelliklerini yapılandıramamış, ayrıca kadınlık ve annelik görevlerini yerine getirmeye karşı varoluşsal bir korku yaşayan kadınlar bulunmaktadır. (Varoluşçu Cinsellik)

Vajina, bu durumda hamile kalmaktan korunma ve yetişkin olmanın getirdiği sorumluluklardan kaçma yöntemi olarak, bilinçaltı kaynaklı yönlendirmeler doğrultusunda istemsiz olarak kasılır. Vajinismus rahatsızlığından muzdarip olan kadınlar her ne kadar kendi cinsel hazza ulaşma yöntemlerini çok farklı şekillerde geliştirebiliyor olsalar da yine de kendi vajinalarını haz ve heyecan alabildikleri bir içsel alan olarak keşfetmeleri ve bu haz ve heyecanları daha da geliştirebilmeleri pek mümkün olmamaktadır.

Bunlara ek olarak, vajinanın fonksiyonuna ve kızlık zarının yırtılmasına yönelik genellikle oldukça acı veren bir tecrübe, kadının cinsel ilişki sırasındaki pasif (acı çeken) rolüne sahip olduğu ve erkeklik organının erekte olup, vajinaya girişinin acı ve ağrı veren bir süreç olduğuna dair ağızdan ağıza yayılan yalan yanlış söylentiler de mevcuttur. Bu örnekler, bazı kadınlara vajinanın sözde çok hassas veya güya kirli olduğu söylendiği ve "Kapat onu" denerek, vajinal haz ve zevk dünyalarını keşfetmelerinin nasıl engellendiğini göstermektedir.

Sonuç – Vajinismus ruhsal nedenlerinin tespit ve terapi edilmesi gereklidir.

Burada ilk olarak sonucunda vajinismusa yol açabilen ruhsal açıdan bloke olma durumunun nedenlerini dile getirmek istiyorum. Kişisel bazda incelendiğinde herkesin etkisinde kaldığı nedenler doğal olarak birbirlerinden çok farklı ve çeşitli olabilmektedir.

Vajinal kramp ve kasılmalarının tetiklenme sebepleri bu rahatsızlığa sahip olan her kadında farklı ve çeşitli nedenlere bağlı olabilmektedir.

İkinci olarak ise bu nedenlerin hepsinin terapi edilebilir olduğunu da vurgulamak istiyorum. Eğer vajinizm rahatsızlığına sahipseniz, size kesinlikle yardımcı olunabilir. Öncelikle yalnız olmadığınızı dünyada birçok kadının bu rahatsızlığa sahip olduklarını büyük çoğunluğunun bu sorunun üstesinden gelmekte başarılı olduklarını ve bunu sizin de başarabileceğinizi lütfen unutmayın!

İzmir'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

Bornova Aile Danışmanlığı hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

Bornova Çift terapisi hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

Bornova Aile Terapisi hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

Bornova Cinsel Terapi hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. İzmir'de Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmi'de 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Aile Danışmanlığı, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi ve Vajinismus Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir'de Vajinismus

İzmir'de Vajinismus Terapisi ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Online Terapi ile Vajinismus Terapisi evinizde - Bilingual - Hem Almanca hem Türkçe dilinde terapi

İzmir Vajinismus online terapi hizmeti, COVID-19 pandemi süreciyle birlikte oldukça popüler hale gelmiştir. İzmir'de vajinismus terapi almak için internet üzerinden Cinsel Terapistler ile iletişime geçmektedir. Skype, Whatsapp ve Zoom gibi platformlar aracılığı ile gerçekleştirilen İzmir'de online vajinismus terapi hizmetinin birçok artısı bulunmaktadır. İzmir'de online vajinismus cinsel terapi sayesinde dilediğiniz yerden bağlanarak vajinismus terapi/cinsel terapi almanız mümkündür. Bu durumun zaman tasarrufu ve uygun ödeme seçenekleri gibi birçok artısı bulunmaktadır.

Tüm seanslara evinizde online olarak katılabilirsiniz.

Online Türkçe ve Almanca Vajinismus Terapi oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor:

1.) Online Vajinismus Terapi hizmeti almak istediğinize dair 00905445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online türkçe vajinismus terapisi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online türkçe vajinismus terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere Online Türkçe Terapi'yi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden Online Türkçe Terapi hizmetine başlıyoruz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi'nin sağladığı faydalar

Online Vajinismus Terapi'nin mesafeleri aşmada sağladığı avantaj ortadadır. Dışarıda beklemek zorunda kalmadan, her yerden ve her gün - hatta gece saatlerinde bile - huzur içerisinde kolayca ulaşarak taleplerinizi, durumunuzu veya isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile zaman ve yer açısından bağımsızlık

Hem her zaman hem de oturduğunuz yerden online vajinismus terapi hizmeti alabilirsiniz. İzmir’de, Almanya’da, Amerika’da veya Afrika’da bile yaşıyor olabilirsiniz, yaşadığınız yer Vajinismus Terapi hizmeti almanıza artık hiçbir engel oluşturmayacak.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile zamandan tasarruf

Vajinismus Terapi hizmeti almak için en uygun yer ve zamanı kendiniz belirleyin.

İş saatlerine bağlı olmayacaksınız, gitme gelme telaşı yok, park yeri bulma sorunu yok. Danışma sonrası elde edilen neticeleri, şahsen ve yoğun bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Daha fazla danışmanlık hizmeti almak isteyip istemediğinize, her zaman yeniden karar verebilirsiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile masraftan tasarruf

Zamanın yanı sıra sanal dünyanın dışında seyahat masrafı gibi diğer masraflardan da tasarruf edeceksiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile gizlilik ve mahremiyet

Online Vajinismus Terapi teklifimiz, kesin ve mutlak gizlilik ilkesi dayanır. Talep ederseniz daha önce belirtilmiş olduğumuz gibi danışmanlık hizmetini anonim koruması altında alabilirsiniz. Her şey, mahremiyet ve gizlilik çerçevesinde yürütülecektir. Bilgileriniz, inceleme için asla üçüncü kişilere verilmeyecektir. Prensip olarak bu gizlilik taahhüdü, yürüttüğümüz hizmet kapsamında sizden öğrenmiş olduğumuz tüm mesleki ve kişisel bilgiler için geçerlidir. Bir Cinsel Terapist’ın gizlilik yükümlülüğü, danışma hizmeti alan ile veren arasında tam güvene dayanmaktadır. Bir insan, yaşadıklarını, duygularını, düşünlerini ve hareket tarzına ilişin bilgilerini ancak verdiği bilgilerin güvenle saklanacağından emin olursa bir danışmana güvenerek açıklayabilir. Verilen danışmanlık hizmetinden veya içeriğinden sizden başka hiç kimsenin haberdar olmayacağından emin olabilirsiniz. 

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Evlilik Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikolog, Online Aile Danışmanlığı ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

İzmir'de Alman standartlarında Psikolog, Uzman Psikolog, Psikoterapist ve Terapist ile psikolojik değişim ve dönüşüm sürecinizi başlatabilirsinz.