İzmir'de Psikolog Ücretleri ve İzmir'de Seans Ücretleri

İzmir'de Psikolog ücretleri. İzmir'de Psikolog ücretlerini mi öğrenmek istiyorsunuz? İzmir'de Psikolog, Psikoterapist ve Terapist hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir'da Uzman Psikolog ve Uzman Psikoterapistler ile çalışmak istiyorsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.. (05445444060)

İzmir'de Uzman Psikolog ve Uzman Psikoterapist arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden İzmir Psikolog ücretleriİzmir Psikoterapist fiyatlarıİzmir Terapist ücretleri ve İzmir Cinsel Terapi tavsiyesi kelimelerini aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

İzmir'de Psikolog fiyatları ve Psikoterapist fiyatları 2023 yılında, 400 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama seanslar 50 - 60 dakika yüz yüze ya da online yürütülmektedir.

Bu aralığı yaratan başlıca faktörler serbest piyasada uzman ve kurumların belirlediği ücretler, semt, hizmet (çocuk psikologu, bireysel terapi, aile ve çift terapisi vb.), uzmanın deneyimi, uzmanın almış olduğu Psikoterapi ekolleri gibi değişkenler ücretlerde farklılık yaratır. 

İzmir’de Psikolog seçimi yapmak ve psikoloji alanında destek hizmeti almak isteyen danışanların karar vermekte zorlanılan çok önemli bir konudur. Öncelikli olarak seçeceğiniz Psikoloğun ya da Psikoterapistin hangi eğitimleri aldığı, uzmanlık alanları, mesleki yetkinliği, mesleki tanınırlığı, terapi merkezinin konumu nerede bulunduğu gibi başlıklar araştırma sürecinde dikkat edilen hususlardandır. Bunlara ilave olarak İzmir Psikolog Seans Ücretleri de Psikolog ve Psikoterapist seçimi gerçekleştirilirken önemli olan bir diğer başlıktır.

İzmir'de Psikolog Ücretleri ve İzmir'de Psikoterapist Ücretleri önerileri için Google'da karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde psikolog, psikoterapist, psikolojik danışman ve aile danışmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon). Hal böyle olunca İzmir Psikoterapi Ücretleri ve İzmir Psikolog Ücretleri araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli psikoterapiyi uygulayacak İzmir Psikolog ya da Terapistinizi seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Psikolog ya da Psikoterapist ya da Terapistiniz gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Psikoterapi kuram ve ekollerinde eğitim almış ve Süpervizyon almışmı? Kendiniz ve aileniz için Psikoterapi almak üzere İzmir'de en iyi Psikolog seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Psikolog hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim olarak kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik ve ailevi sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Psikolog Tavsiye ve İzmir'de Terapistler böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Psikoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

İzmir'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

İzmir Psikolog Ücretleri

İzmir'de Psikoterapi Fiyatları

2023 Yılına Göre İzmir Psikolog ve Psikoterapist Seans Ücretleri

Psikolog seansları ortalama 60 dakika sürmekte olup seans başı ücretle ilerleyen bir hizmet çeşitidir. Bazı çalışmaların diğerlerinden hem süresi hem ücreti farklı olmaktadır. Aşağıda İzmir’de 2023 psikolog ücretleri danışılan alana göre fiyat aralığı şu şekilde belirtilmiştir:

İzmir Psikolog Ücretleri 300 – 900 TL

Evlilik Çift Terapisi 500 – 1600 TL

Aile Danışmanlığı 400 – 1000 TL

Cinsel Terapi 600 – 1500 TL

2024 Yılına Göre İzmir Psikolog ve Psikoterapist Seans Ücretleri

Psikolog seansları ortalama 60 dakika sürmekte olup seans başı ücretle ilerleyen bir hizmet çeşitidir. Bazı çalışmaların diğerlerinden hem süresi hem ücreti farklı olmaktadır. Aşağıda İzmir’de 2024 psikolog ücretleri danışılan alana göre fiyat aralığı şu şekilde belirtilmiştir:

İzmir Psikolog Ücretleri 1000 – 2000 TL

Evlilik Çift Terapisi 1200 – 2000 TL

Aile Danışmanlığı 1200 – 2000 TL

Cinsel Terapi 1500 – 2500 TL

Belirtilen fiyatlar ortalama aralıklardır, serbest piyasada fiyatlar değişkenlik göstermekle beraber aşağı yukarı bu şekildedir. Covid19 korona dönemiyle beraber seanslar yüzyüzenin yanı sıra online terapi şeklinde de devam etmektedir. Online terapinin yüz yüze terapiden etkililik bakımından farkı olmadığı bilimsel çalışmalarca kanıtlanmıştır.

İzmir Psikolog ücretleri, en iyi psikoterapist tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. İzmir de psikolog tavsiyesi, ararken ya da izmir de en iyi psikoterapist bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir psikolog ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel eğitimler sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz psikoterapi de anlatacağınız psikoloğu iyi araştırın. İzmir Psikoterapi ve Terapi merkezi. İzmir'de en iyi psikoloğu bulmanız için buradayız...

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir psikoloğun ve psikoterapistin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir psikoloğun bulunması ile bir psikoloğun iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir psikoloğu bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Psikoloğun hangi yöntemler üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"İzmir psikolog ücretleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Psikoloğunuzun önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte psikoloğun çalışma alanları ve kullandığı terapi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Psikologların çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan kaygı bozuklukları terapisi ile yetişkin kaygı bozuklukları terapisi farklı uygulamaları kapsar. Aynı şekilde bilişsel davranışçı terapilerde kaygı bozukluğunu çalışma şekli ile psikodinamik (psikanalitik psikoterapi) terapilerde kaygı bozukluklarına yaklaşım farklıdır. Dolayısıyla psikolog seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. İzmir'de tavsiye edilen psikologlar arasında yer alan ekibimiz farklı terapi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan terapi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Psikologlarımızla ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Psikoloji ve Klinik Psikoloji Uzmanlarımız ile çeşitli Psikoterapi ekollerinde başarıyla çalışabilirsiniz. İzmir online Psikolog ile ayrıca Hipnoz, Hipnoterapi, Focusing Terapisi, Travma Terapisi, Anksiyete Terapisi, Fobi Terapisi ve Ego State Terapi ekolleri ile çalışabilirsiniz.

Psikolog İzmir ve İzmir merkez'de online Psikolog ve Psikoterapistler ile seans ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de psikolog arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "İzmir Psikolog" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? İzmir psikolog seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız psikoloğun mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı terapi yöntemleri ve özelliklerinin terapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız psikoloğun başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Psikolog/Online Terapi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Psikoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir Evlilik terapisi ücretleri hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

İzmir Çift terapisi ücretleri hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

İzmir Aile Terapisi ücretleri hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

İzmir Cinsel Terapi ücretleri hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. İzmir'de Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Evlilik sorunları, anne baba çocuk iletişimi, aile fertleri arasındaki değer çatışmaları ve boşanma süreçleri evlilik terapisinin kapsadığı alanlardır.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmir'de 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Çift Terapisi, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir'de Psikolog Ücretleri, Uzman Psikoloğun önemi ve İzmir Psikolog Tavsiyesinin Önemi

İzmir'de Psikolog ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Dilerseniz İzmir Online Psikolog desteğinden faydalanabilirsiniz: 

Bornova'da online psikolog desteği nasıl gerçekleşiyor?

1.) Online Terapi hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online Terapi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online Terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere online Terapinizi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden onine terapi hizmetine başlıyoruz.

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

 İzmir'de Psikolog Ücretleri

İzmir'de Psikolog Ücretleri