Almanya Münih'te Türk Psikolog

Almanya Münih'te yaşayan Türkler, Türkçe ve Almanca (İki Dillilik) terapi almak için internet üzerinden Psikologlar, Psikoterapistler ve Psikolojik Danışmanlar ile iletişime geçmektedir. 

Psikolog, Psikolojik Danışman ve Psikoterapistin Ana Dil seviyesinde hem Türkçe hem Almanca bilmesi çok önemlidir. Almanya’da Türklerin en çok sayıda bulunduğu şehirlerden biri olan Münih, online terapi taleplerinin de en çok geldiği yerdir. Çalışmalarını hem Türkiye İzmir'de hem Almanya Münih'te sürdüren Psikosentez Enstitüsü'nün güçlü ekibi ile hem online hem yüz yüze seanslar görebilirsiniz. Bizler hem Türkçe hem Almanca diline ve kültürüne hakimiz. Münih'te Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Psikoloji ve Psikoterapi eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. Almanya Münih'te yaşayan Türklere 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. Münih'te görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

Türklerin yaklaşık yarım asır önce başlayan Almanya Münih'e iş göçü serüvenleri, süreç içerisinde yeni sosyokültürel boyutlar kazanarak devam eden bir olgu mahiyetindedir. Türk ve Alman Kültürünün farklı olmasıyla birlikte Alman Psikolog ve Türk Psikolog arasındada farklılıklar olmaktadır. Kültürel farklılıklar Almanya Münih'te Türk Psikolog arayışını daha da yoğunlaşmaktadır. Münih Türk Psikolog ihtiyacının bu sebeplerle İstanbul’ dan sonra en fazla olduğu ülkedir. Münih'te Türkler süreç içinde kendi kültür dünyalarına ait her türlü maddi, manevi unsuru mevcut yaşam çevrelerine dâhil etmişler, sosyal mekânlarını ve yaşama alanlarını kültür köklerine göre değiştirmişlerdir. İşte bu ihtiyaçtan dolayı Münih'te Türklere yönelik Türkçe bilen Psikologlar gerekmektedir.

İslami kültür ve geleneklerin belirleyici olduğu bir yaşam dünyasından kopup gelerek, modern, sanayileşmiş bir toplumun bireyci kültürüyle karşılaşan göçmen Türk işçileri, bu sürecin çok yönlü etkileşim ve sarsıntılarına maruz kalmıştır. Süreç içinde nitelik ve anlam değiştiren gurbet, farklılıklardan daha çok ayrım, çatışma ve dışlamaların kışkırttığı bir aidiyet bilincini üretmiştir. Burada tepkisel unsurların motive ettiği kimlik, sarsıntının şiddetiyle ya kendi kültür köklerinden uzaklaşma, ya da kimliği, değer ve inançları aşırı yüceltme gibi karşıt pozisyonlarda temsil edilebilmektedir.

Münih'te Türk Psikolog ihtiyacı da bu sebeple sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. Online olarak sunulan tüm terapötik desteklerimiz, Türk kültürünün içerisinden ve aynı zamanda Türkçe ve Almanca olarak veriliyor. Bu sayede katılımcılar, ana dilinde ve kültürel bağa sahip olduğu uzmana kendisini daha kolay ve daha rahat ifade edebiliyor. 

Münih'te yaşayan Türkler için online türkçe ve almanca psikolojik danışmanlık desteği ile aile danışmanlığı, aile terapisi, evlilik terapisi ve cinsel terapi gibi bir çok psikolojik destek hizmetleri sunmaktayız.

Münih'te online türkçe terapi nasıl gerçekleşiyor?

Online Türkçe Terapi oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor:

1.) Online Terapi hizmeti almak istediğinize dair 00905445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online türkçe terapi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online türkçe terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere Online Türkçe Terapi'yi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden Online Türkçe Terapi hizmetine başlıyoruz.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

Uzman Psikoterapi Münih