Münih Almanya Vajinismus Tedavisi

Almanya Münih'de Türkçe konuşan Cinsel Terapist ile Vajinismus Tedavisi, Vajinismus Terapisi olabilirsiniz!

Peki Vajinismus nedir?

Cinsellik güzeldir. Cinsellik, insanın hayatına sağlık ve neşe getirir. Ancak neşe maalesef her kadın için mümkün değildir. Bunun nedeni kadınlarda görülen bir cinsel fonksiyon bozukluğu olarak bilinen Vajinismus rahatsızlığıdır.
Almanya’daki kadınların tahmini olarak yüzde 15 ile 30’u arasındaki bir bölümü, ağrılı ve sancılı vajina kramplarından muzdariptir. Türkiye’de ise, bu rahatsızlığa sahip olan kadınların oranı, Almanya’da kinden daha fazla olduğu düşünülmektedir.

Münih Vajinismus'ta, şiddetli ağrılara veya cinselliğin imkansızlaşmasına neden olacak şekilde pelvik (leğen kemiği) taban kasları ile vajinal kas sisteminin bir bölümü çok şiddetli bir şekilde kasılma meydana gelir.

Münih Vajinismus tanımıyla kadınlarda zihinsel olarak tetiklenen bir savunma refleksi olarak da tanımlanabilmektedir. Bu rahatsızlıkta, vajina girişinde temasa karşı (parmak veya penisin girişi sırasında) güçlü bir hassasiyet ve duyarlık oluşarak, vajinal kasların refleks benzeri bir şekilde kasılmasına yol açar. Bu durumda, vajina kasılır ve vajinanın giriş bölümü, artık içerisine girişin mümkün olmayacağı bir şekilde kapanır.

Peki Vajinismus nedenleri nelerdir? (Türk ve Alman Dilinde Vajinismus Terapisi)

Almanya Münih şehrinde Cinsel terapi ile Vajinismus'un üstesinden gelin. Münih şehrinde Uzman Cinsel Terapist ile çalışmak istiyorsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.. 

Vajinismus nedenleri bireyin gelişim dönemlerine dayanabilmektedir. Seksin "şeytani" bir davranış olarak algılanması rahat bir ilişki kurulamamasına ve vajinizme neden olabilmektedir. Vajinismus bir başka nedeni de partnerin içsel olarak reddedilmesi olabilmektedir. Zarar görme ve yaralanma korkusu da vajinizmin tetikleyicisi olabilmektedir. Son olarak, cinsel ilişki sırasında hissedilen ağrılar da (disparoniya) vajinizmin gelişmesine yol açabilmektedir.

Bu kramp ve kasılmalar farklı şiddet ve derecelerde ortaya çıkabilmektedir. Bazı kadınlar tampon takarken herhangi bir sorun yaşamasına rağmen, cinsel ilişki sırasında kramp ve kasılmalar ortaya çıkabilmektedir. Yaşanan bu kramp ve kasılmalar, partnerin vajinaya girebilmesini imkansız hale getirmektedir.

Almanya'da Türkçe Vajinismus Terapisi nedir?

Tüm seanslarımız danışanın talebi doğrultusunda Türkçe ya da Almanca yapılabilmektedir. Almanya'da Vajinismus terapisinde Hem Almanca hem Türkçe konuşarak kendinizi istediğiniz dilde ifade edebilirsiniz.

Münih'te bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

Almanya Münih Psikoterapi Tavsiyesi

Psikoterapist Tavsiyesi Münih

Almanya Münih cinsel terapist tavsiye, en iyi psikoterapist tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. Münih de psikoterapi tavsiyesi, ararken ya da Münih de en iyi cinsel terapist bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir cinsel terapist ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel eğitimler sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz cinsel terapi de anlatacağınız cinsel terapistinizi iyi araştırın. Münih Psikoterapi ve Cinsel Terapi merkezi.

Vajinismus rahatsızlıkları olan kadınların şikayetleri fobi seviyesine kadar ulaşabilir ve cinsel birleşmenin neden olduğu ağrı veya zarar görme korkular cinsel ilişkiden kaçınmalarına neden olabilir. Kadınların bu korkuları, vücut açıklıklarının tamamından bir şeylerin girmesinden korkmaya başlamaya kadar ulaşabilen, ciddi fobilere dönüşebilmektedir. Söz konusu sprektrumun diğer ucunda ise, "kız olma" kalıbına sıkışıp kalmış ve henüz kendi içsel dişilik özelliklerini yapılandıramamış, ayrıca kadınlık ve annelik görevlerini yerine getirmeye karşı varoluşsal bir korku yaşayan kadınlar bulunmaktadır. (Varoluşçu Cinsellik)

Vajina, bu durumda hamile kalmaktan korunma ve yetişkin olmanın getirdiği sorumluluklardan kaçma yöntemi olarak, bilinçaltı kaynaklı yönlendirmeler doğrultusunda istemsiz olarak kasılır. Vajinismus rahatsızlığından muzdarip olan kadınlar her ne kadar kendi cinsel hazza ulaşma yöntemlerini çok farklı şekillerde geliştirebiliyor olsalar da yine de kendi vajinalarını haz ve heyecan alabildikleri bir içsel alan olarak keşfetmeleri ve bu haz ve heyecanları daha da geliştirebilmeleri pek mümkün olmamaktadır.

Bunlara ek olarak, vajinanın fonksiyonuna ve kızlık zarının yırtılmasına yönelik genellikle oldukça acı veren bir tecrübe, kadının cinsel ilişki sırasındaki pasif (acı çeken) rolüne sahip olduğu ve erkeklik organının erekte olup, vajinaya girişinin acı ve ağrı veren bir süreç olduğuna dair ağızdan ağıza yayılan yalan yanlış söylentiler de mevcuttur. Bu örnekler, bazı kadınlara vajinanın sözde çok hassas veya güya kirli olduğu söylendiği ve "Kapat onu" denerek, vajinal haz ve zevk dünyalarını keşfetmelerinin nasıl engellendiğini göstermektedir.

Sonuç – Vajinismus ruhsal nedenlerinin tespit ve terapi edilmesi gereklidir.

Burada ilk olarak sonucunda vajinismusa yol açabilen ruhsal açıdan bloke olma durumunun nedenlerini dile getirmek istiyorum. Kişisel bazda incelendiğinde herkesin etkisinde kaldığı nedenler doğal olarak birbirlerinden çok farklı ve çeşitli olabilmektedir.

Vajinal kramp ve kasılmalarının tetiklenme sebepleri bu rahatsızlığa sahip olan her kadında farklı ve çeşitli nedenlere bağlı olabilmektedir.

İkinci olarak ise bu nedenlerin hepsinin terapi edilebilir olduğunu da vurgulamak istiyorum. Eğer vajinizm rahatsızlığına sahipseniz, size kesinlikle yardımcı olunabilir. Öncelikle yalnız olmadığınızı dünyada birçok kadının bu rahatsızlığa sahip olduklarını büyük çoğunluğunun bu sorunun üstesinden gelmekte başarılı olduklarını ve bunu sizin de başarabileceğinizi lütfen unutmayın!

Online Cinsel Terapi ile Vajinismus Terapisi evinizde - Bilingual - Hem Almanca hem Türkçe dilinde terapi

Online Cinseş Terapi Münih Almanya hizmeti, COVID-19 pandemi süreciyle birlikte oldukça popüler hale gelmiştir. Almanya'da yaşayan Türkler, Türkçe terapi almak için internet üzerinden Cinsel Terapistler ile iletişime geçmektedir. Skype, Whatsapp ve Zoom gibi platformlar aracılığı ile gerçekleştirilen Almanya'da online türkçe vajinismus terapi hizmetinin birçok artısı bulunmaktadır. Almanya'da online türkçe cinsel terapi sayesinde Almanya'dan bağlanarak Türkiye’den vajinismus terapi/cinsel terapi almanız mümkündür. Bu durumun zaman tasarrufu ve uygun ödeme seçenekleri gibi birçok artısı bulunmaktadır.

Tüm seanslara evinizde online olarak katılabilirsiniz.

Online Türkçe ve Almanca Vajinismus Terapi oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor:

1.) Online Vajinismus Terapi hizmeti almak istediğinize dair 00905445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online türkçe vajinismus terapisi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online türkçe vajinismus terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere Online Türkçe Terapi'yi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden Online Türkçe Terapi hizmetine başlıyoruz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi'nin sağladığı faydalar

Online Vajinismus Terapi'nin mesafeleri aşmada sağladığı avantaj ortadadır. Dışarıda beklemek zorunda kalmadan, her yerden ve her gün - hatta gece saatlerinde bile - huzur içerisinde kolayca ulaşarak taleplerinizi, durumunuzu veya isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile zaman ve yer açısından bağımsızlık

Hem her zaman hem de oturduğunuz yerden online vajinismus terapi hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’de, Almanya’da, Amerika’da veya Afrika’da bile yaşıyor olabilirsiniz, yaşadığınız yer danışmanlık hizmeti almanıza artık hiçbir engel oluşturmayacak.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile zamandan tasarruf

Vajinismus Terapi hizmeti almak için en uygun yer ve zamanı kendiniz belirleyin.

İş saatlerine bağlı olmayacaksınız, gitme gelme telaşı yok, park yeri bulma sorunu yok. Danışma sonrası elde edilen neticeleri, şahsen ve yoğun bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Daha fazla danışmanlık hizmeti almak isteyip istemediğinize, her zaman yeniden karar verebilirsiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile masraftan tasarruf

Zamanın yanı sıra sanal dünyanın dışında seyahat masrafı gibi diğer masraflardan da tasarruf edeceksiniz.

Online Almanca ve Türkçe Vajinismus Terapi ile gizlilik ve mahremiyet

Online Terapi teklifimiz, kesin ve mutlak gizlilik ilkesi dayanır. Talep ederseniz daha önce belirtilmiş olduğumuz gibi danışmanlık hizmetini anonim koruması altında alabilirsiniz. Her şey, mahremiyet ve gizlilik çerçevesinde yürütülecektir. Bilgileriniz, inceleme için asla üçüncü kişilere verilmeyecektir. Prensip olarak bu gizlilik taahhüdü, yürüttüğümüz hizmet kapsamında sizden öğrenmiş olduğumuz tüm mesleki ve kişisel bilgiler için geçerlidir. Bir Cinsel Terapist’ın gizlilik yükümlülüğü, danışma hizmeti alan ile veren arasında tam güvene dayanmaktadır. Bir insan, yaşadıklarını, duygularını, düşünlerini ve hareket tarzına ilişin bilgilerini ancak verdiği bilgilerin güvenle saklanacağından emin olursa bir danışmana güvenerek açıklayabilir. Verilen danışmanlık hizmetinden veya içeriğinden sizden başka hiç kimsenin haberdar olmayacağından emin olabilirsiniz.

Cinsel Terapist Abdullah ÖZER (Sexualtherapeut und Psychotherapeut)

Cinsel Terapi Uzmanı Abdullah ÖZER hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.