Sizde Hipnoz yapmayı öğrenmek istiyormusunuz? Almanya ve Avusturya'da Klasik Hipnoz, Klinik Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitmenliği yapan Sosyal Çalışmacı Abdullah ÖZER ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Hipnoz eğitimini tamamlamış Uzman Psikolog Ebru ÖZER'den Online Hipnoz Eğitimi almak istermisiniz? (WhatsApp: 05445444060 Bizimle hemen iletişime geçiniz)

 Hipnoz

Ne nedir?

Öğrettiğimiz "Psikodinamik-hümanistik Hipnoterapi" nedir?

Psikodinamik: Erken çocukluk dönemi üzerine ve oradaki gelişimsel problemler üzerine çalışıyoruz.

Hümanistik: Terapötik duruşumuzu gösteriyor. İnsanı olduğu gibi kabul edip bozuk bir örüntü olarak görmüyoruz. Eşit seviyede olup birlikte hareket ediyoruz.

Hipnoterapi: Modern Hipnozun kurucusu Milton E. Ericksonun yöntemleri ile Klasik Hipnozun yöntemlerini sentezleyerek bir araya getirilmiş ve Psikodinamik yönelimli çalışmış olduğumuz ve Hümanistik duruşumuz ile danışan ile temasa geçmiş olduğumuz Psikoterapi ekolüdür.

Psikodinamik-hümanistik Hipnoterapi

Online Hipnoz Eğitimi arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Hipnoz, Hipnoterapi ve Klinik Hipnoz kelimelerini aratarak aslında Online Hipno Eğitim sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

Online Hipnoz Eğitimi önerileri için karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde Hipnoz, Hipnoterapi ve Klinik Hipnoz Uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İnternet çok büyük ve 2023 yılında dünya internet sitesi sayısı 2 milyarın üzerine çıkmış durumda ve bu rakamın 50 milyonunu Türkiye'de ki web siteleri oluşturmaktadır. Hal böyle olunca Hipnoz Eğitimi ve Hipnoterapi Eğitimi araştırmalarında da karşınıza binlerce sonuç gelmesi olağandır. Online eğitimlerinizi  seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz Hipnoz Eğitmeniniz ya da Hipnoterapi Eğitmeniniz gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Hipnoz kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz için online hipnoz eğitimi hizmeti almak üzere en iyi Hipnoz Eğitimini seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Hipnoz, hayal gücünün yardımıyla birini "alternatif" bir gerçekliğe yönlendirme ve mevcut problemlerin veya semptomların üstesinden gelmesine yardımcı olacak deneyimler yaşamasına izin verme sanatıdır. Bu alternatif gerçeklik - terapötik transta - ne kadar yoğun bir şekilde deneyimlenirse, bu hayal edilen deneyimlerin (imajinasyon) yaşamın somut gerçekliğinde de uygulanma olasılığı o kadar yüksek olur. Transa girmek transı kolaylaştırmak için 250 yıl boyunca çeşitli teknikler ve ritüeller geliştirilmiştir. Hipnotik bir transa başlama tek başına yeterli değildir. Klinik olarak ilgili semptomları değiştirmek için içsel bir "öteki" gerçekliğin inşası, derinlemesine terapötik bilgi gerektirir. Basit bir telkin vererek örneğin "Şunu yap ya da yapma!" diyerek,  trans ne kadar derin olursa olsun ve telkinler ne kadar sık ​​ve etkileyici bir şekilde tekrarlanırsa yapılsın - genellikle on yıllardır var olan semptomları değiştirmek için yeterli değildir. Hipnoz doğal bir durumdur ve beynin duruma göre etkinliğini kontrol etme yeteneğine dayanır, böylece belirli alanlar oldukça aktif olurken, diğer alanlar aktivitelerinde aşağı regüle edilir. Yani hipnoz doğal bir durumdur. Özellikle yüksek taleplerle karşılaştığımızda hipnotik durumları harekete geçiririz. Bir sporcunun veya sanatçının her şeyin kendi kendine gittiği ve diğer rahatsız edici etkilerin tamamen engellendiği akış hali, hipnotik bir durumdur. Trans durumlarında olağanüstü başarılar elde edilir. Burada aktif-uyanık-hipnozdan bahsediliyor. Hipnoz dünyanın en eski şifa yöntemlerinden biridir. Yüzyıllar önce ister antik Yunanistan'ın Asklepios tapınaklarında tapınak uykusu ister yerli halklarda şamanizm olsun çeşitli hastalıklar trans, dissosiyatif ve meditatif yöntemlerle tedavi edilirdi. Hemen hemen her kültür kendi tekniklerini ve yöntemlerini geliştirmiştir, ancak hepsinin amacı aynıdır: trans ve onunla birlikte şifa. 

hipnoz

Online Hipnoz Eğitimi: Hipnoz ve transın şifa yöntemi olarak kullanımı neredeyse insanlığın kendisi kadar eskidir. Lascaux mağarasından ünlü "şafttaki sahne" ile başlayarak Peder Gassner'ın şeytan çıkarması ve Franz Anton Mesmer'in manyetizması ile bugün kullanılan yönteme kadar yani Milton Erickson’a kadar sürmektedir.

Online Hipnoz Eğitimi: Bugün hipnozdan bahsettiğimizde, ister psikoterapötik ister tıbbi alanda olsun, her yerde onun ismi var. Milton Erickson genellikle "modern hipnozun babası" olarak anılır ve hipnozun kullanılmasında ciddi yenilikler ve değişiklikler getirmiştir.

Bugün hipnozdan bahsettiğimizde, ister psikoterapötik ister tıbbi alanda olsun, her yerde onun ismi var. Milton Erickson genellikle "modern hipnozun babası" olarak anılır ve hipnozun kullanılmasında ciddi yenilikler ve değişiklikler getirmiştir.

Erickson'un yaşamının bir tanımıyla başlamadan önce, öykülerle uğraşmada çok usta olduğundan ve terapötik çalışmalarında bunları aşırı derecede kullandığından, yaşamını çevreleyen birçok mit bulunduğunu belirtmek gerekir.

Hipnoz

Uygulamalı Hipnoz eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden ve Online Video Eğitimi ile gerçekleşmektedir.

Online Hipnoz Eğitimine tüm Türkiye'den ve Dünya'dan katılım mümkündür.

Hipnoz Eğitimlerimize Türkiye'nin her yerinden kursiyerlerimiz bulunmaktadır. Online Hipnoz eğitimine Avrupa'dan en fazla katılım Almanya, Fransa ve İngiltere'den gerçekleşmektedir.

Uygulamalı Hipnoz eğitimlerimiz Zoom programı üzerinden ve Online Video Eğitimi ile gerçekleşmektedir.

Hipnoz eğitimine kimler katılabilir?

Kendini geliştirmek isteyen herkes hipnoz eğitimine katılabilir. Henüz lisans seviyesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler de online hipnoz eğitimlerimizden faydalanabilir.

Hipnoz Yapma Becerisi Kazandıran Hipnoz Eğitimlerimiz ile Online Hipnoz Eğitimine katılabilirsiniz.

En büyük özelliğimiz:

  • Eğitim sonrası Hipnoz Süpervizyon desteği veriyoruz.
  • Süpervizyon Destekleri, katılımcılar tam olarak yeterli düzeye gelene kadar ve kendilerini bağımsız olarak yeterli seviyede uygulayabilir hissedene kadar devam edecektir. Bu süreçte katılımcılar herhangi bir ek ücret ödemeden Hipnoz Süpervizyon çalışmalarına katılabileceklerdir. Katılımcılarla daimi şekilde irtibatımızı sağlamakta ve desteklerimizi sürdürmekte olacağız.
  • Hipnoz eğitimi sonunda alacağınız belge uluslararası geçerliliğe sahiptir. 
  • Almanya'da İl Sağlık Müdürlüklerin açmış oldukları Psikoterapi sınavı için başvuruda bulanabiliyorsunuz. ("Heilpraktiker für Psychotherapie" sınavı)
  • Hipnoz eğitimi sonunda alacak olduğunuz Belge İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak ayrı ayrı üç dilde verilecektir.
  • Hipnoz eğitimi sonunda isteyen katılımcılara Üniversite onaylı (YÖK onaylı) sertifika veriyoruz.
  • Alanında Uzman Kişiler tarafından Hipnoz Eğitimi alacaksınız. 
  • Kurumumuzda organize edilen diğer eğitimlere, kongrelere, sempozyumlara, seminerlere indirimli katılabileceksiniz.
  • Tüm online hipnoz eğitimlerimizi en uygun fiyatlara veriyoruz.
  • Eğitim sonunda WhatsApp grubunda meslektaşlar ile fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

Modern Hipnoz'un Doğuşu:

Milton Hayland Erickson, 5 Aralık 1901'de Nevada, Aurum'da doğdu. Erickson'lar geniş bir aileydi ve Milton dokuz çocuktan ikincisiydi. Babası Albert Erickson, 1906'da bir çiftlik satın almaya karar verene kadar yerel gümüş madeninde çalıştı, ardından Erickson'lar Wisconsin, Lowell'a taşındı. Milton tüm çocukluğunu orada geçirdi ve terapi hikayelerinin çoğu bu döneme ait. O dönemlerde uzun bir süre Erickson, ciddi handikaplarla mücadele etmek zorunda kaldığı için “geride kaldığı” düşünülmüştür. Amusia'dan muzdaripti, yani sağlam duyu organlarına rağmen  ton veya ritim dizilerini tanıyamama veya bunları daha sonra yeniden üretememe sorunu yaşıyordu. Ayrıca renk körüydü. Görebildiği tek renk koyu mordu. Bu da onun bu renkte giyinmeyi sevmesine, evinin neredeyse tamamının morla süslenmesine ve her zaman bu renkten hediye almayı sevmesine neden olmuştur. Ancak o zamanın en kötü kısıtlılığı disleksisiydi ve bu ona “Sözlük” (Dictionary) lakabını kazandırdı, çünkü sözlükte bir kelime aradığında, her zaman A ile başlamak ve sonra o kelimeye kadar ilerlemek zorundaydı. 1919'da Wishfield Lisesi'nden mezun olduktan kısa bir süre sonra, bir sonraki kader darbesini yaşadı. Poliomyelit hastalığına yakalandı, komaya girdi ve kısa bir süre için Milton hastalıktan kurtulamayacak gibi görünüyordu. Ancak üç gün sonra tekrar uyandı ama tamamen felç oldu. Erickson, hastalığının daha sonra bir terapist olarak kullanacağı temel unsurların çoğunu öğrenmesine büyük ölçüde katkıda bulunduğunu defalarca vurguladı. Erickson'un belgelenmiş sayılabilecek bazı öyküleri bu döneme aittir. En biçimlendirici olanlarından biri de bu noktada kısaca anlatılmalıdır: Erickson’un annesi ve babası tarlada çalışmak için ayrılmadan önce, Milton'la takılmayı, onunla konuşmayı ve onu gündüz sallanan sandalyesinde sallamayı alışkanlık haline getirmişlerdi. Sallanırken, bakış açısının değişmesiyle penceresinden dışarıyı da görebiliyordu. Bir gün öyle oldu ki Erickson'ın anne babası onlar evden çıkmadan Erickson’u görmeye gelmediler. Ama bu zamandan çok keyif aldığı ve gerçekten pencereden dışarı bakmak istediği için, her gün sallanmak gibi yoğun bir şekilde hayal etmeye başladı. Bir süre sonra sallanan sandalyenin hareket etmeye başladığını fark etti. Burada açıkça ideomotor prensibini fark etti ve bundan sonra yoğun hayal gücü ile felçli kaslarını yeniden harekete geçirmeye başladı. Bu yüzden günlerce eline baktı ve bir dirgen tutmanın nasıl bir his olduğunu hayal etti - ta ki kolu bu hareketi ideomotor olarak gerçekleştirene kadar. Erickson, terapi seanslarında bu döneme ait başka bir hikaye kullanmayı severdi: Sallanan sandalyesinde felçli bir şekilde otururken, küçük kız kardeşlerinden biri yürümeyi öğreniyordu. O sırada sadece gözlerini hareket ettirebildiğinden, ilk adımları atmaya çalışan kız kardeşini izledi. Olağanüstü bir gözlem gücüyle donatılmış, kendinizi ayakta tutmak için doğru hareketleri yapmak için gereken her küçük şeyi analiz etti. Bu deneyimi terapilerinde ve öykülerini öğretmede tekrar tekrar kullandı.

Milton Erickson Sertifikası Almanya

(Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitmeni Abdullah ÖZER'in Almanya Milton Erickson Enstitüsü'nden almış olduğu Klinik Hipnoz Eğitim Sertifikası. Klinik Hipnoz Eğitimi Almanya Psikoterapi odası tarafından akreditelidir. Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) 1978 yılında Milton Erickson tarafından kurulmuş ve uluslararsı kabul görmüş, Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite olmuş Hipnoterapi eğitimi veren merkezi Münih'te olan bir kuruluştur (M.E.G. - Die Milton H. Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose) Web Site: https://www.meg-hypnose.de ve https://www.hypnose.de Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) "International Society of Hypnosis" (ISH) und der "European Society of Hypnosis" (ESH) üyesidir. Bu sertifikayı alabilmek için ön koşul olarak, Federal Almanya Cumhuriyeti'nde mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak "Çocuk ve Genç Psikoterapisti" ya da "Yetişkin Psikoterapisti" olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Alman Psikoterapi Bilim Kurulu (Wissenschaftlicher Beirat Psychotherapie) tarafından bilimselliği kanıtlanmış bir Psikoterapi ekolünden mezun olup kendi psikoterapötik sürecinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.)

Bu neredeyse hayal bile edilemez zihinsel eğitim sayesinde, neredeyse bir yıl sonra tekrar koltuk değneği üzerinde yürüyebildi, daha sonra sadece hafif bir topallama kaldı. 1921'de psikoloji ve tıp alanındaki çalışmalarına Wisconsin Üniversitesi'nde başladı ve 1928'de psikoloji alanında yüksek lisans ve tıpta doktora derecesi ile mezun oldu. Çalışmaları sırasında hipnozla ilk kez psikiyatrist Clarke L. Hull'un öğrencilerin önünde hipnoz gösterisi yaptığını gördüğünde tanıştı. Konuyu incelemeye başladı, Hull’un ile bir seminere katıldı ve mezun olduğu zaman tanıdığı yüzden fazla insanı hipnotize etmişti.

1928'den itibaren Erickson çeşitli kliniklerde psikiyatrist olarak çalıştı, 1942'den 1948'e kadar tıp fakültesinde Detroit, Michigan'daki Wayne Eyalet Üniversitesi psikiyatri kürsüsündeydi. 1949'da, sağlık nedenleriyle, ölümüne kadar yaşadığı Arizona, Phoenix'e taşındı ve artık neredeyse efsanevi öğretim seminerlerini sonuna kadar düzenlediği özel muayenehane işletti. Phoenix'teki evindede çoğu mor mobilyalar ve aksesuarlarla döşenmişti. Ancak hepsinden öte, Erickson'ın terapileri ve seminerleri için de kullandığı ofisi, tedavi amaçlı kullanmayı her zaman bildiği bazen tuhaf nesnelerle doluydu. Erickson ayrıca Amerikan Klinik Hipnoz Derneği'nin kurucu üyesi ve başkanı ve American Journal of Clinical Hypnosis'in kurucu ortağı ve editörüydü.

Bugün hipnoterapistler arasında ünlü olan Squaw Peak (aynı zamanda Piestewa Peak olarak da bilinir) Phoenix'te bulunmaktadır. Erickson, Phoenix Dağları Koruma Alanı'nın bir parçası olan bu dağı hastalarının motivasyonunu test etmek için kullanırdı. Bir hasta randevu almak için Erickson'ı aradığında yaptığı ilk şey onu Squaw Peak'e göndermek olurdu. Bu dağ sadece 795 metre yüksekliğinde olduğundan ve eğitimsiz bir kişi olarak tırmanmak 90 dakikadan az sürdüğünden, Erickson bunun her hasta için aşılabilmeye uygun olarak görürdü. Bu “görev”e ek olarak aynı zamanda geliştirdiği “seeding” yöntemini kullanarak terapiye başlamıştır. Hastanın durumu ve sorunuyla örtüşen, ilk bakışta tamamen alakasız görünen, ancak onlara daha dikkatli bakıldığında (bilinçdışı süreç için)  kesinlikle çözümler üretebilecek hastasına özgü küçük cümleler kulanmaya başlardı. Erickson bunu, hastayla ilk seansta üzerinde çalışılacak bir "filizlenmiş tohum" elde etmek için yapıyordu. Erickson bunu, hastayla ilk seansta üzerinde çalışılacak bir "filizlenmiş tohum" elde etmek için yapıyordu. Squaw Peak dağına çıkmak sadece motivasyonu test etmekle kalmıyordu, aynı zamanda bilinçdışı tohumlama (seeding) olarak işe yarıyordu. Bir hasta tırmanışta ustalaştığında, terapi için Erickson'a gelebilirdi. Erickson'un terapi seansları, bugün alışıldığı gibi kesinlikle 45-50 dakika ile sınırlı değildi, aynı zamanda birkaç saat de sürebilirdi. Erickson'ın fiyatları da hastanın finansal olanaklarına göre değişiyordu.

İlk seansta hasta, Erickson'un kendisi tarafından geliştirilen ve Erickson'ın her hasta hakkında belirli bir zamanda ihtiyaç duyduğu akla gelebilecek her türlü bilgiye sahip olacağı şekilde tasarlanmış çok sayfalı bir anket doldurması gerekiyordu. Bu gerçeğe daha yakından bakarsanız, söz konusu kişi hakkında neredeyse her şeyi bildiği için Erickson'un bazen dahiyane terapi konseptlerini nasıl geliştirebildiği netleşir. Erickson buna bugün denildiği gibi "Rapport" demedi, " establishing a Yes-Set "tan bahsetti. "Rapport" terimi daha sonra John Grinder tarafından eklendi.

Klasik Hipnoz

(Uzman Psikolog Ebru ÖZER T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından sunulan T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası'na sahiptir.)

Peki Klasik Hipnoz nedir?

Klasik Hipnoz Çoğu insanın hipnozdan anladığı şey klasik hipnoz ya da diğer adı ile direktif hipnozdur. Burada Hipnoz Uzmanı danışana (hipnotize olana) direkt telkinlerde bulunur. Uzun vadede, bu tip hipnoz insanların sadece %20'sinde işe yarar. Yani bu çok umut verici değil. Klasik hipnozun haricinde Amerikalı Psikiyatrist Milton Erickson tarafından kuramsallaştırılan modern hipnoz ya da diğer adiyla direktif olmayan hipnoz vardır. Hipnozun daha dolaylı olarak (direktif olmayan) yani diğerinin içsel işlem sistemini keşfederek çalışan ve böylece çok daha derin ve kalıcı değişiklikler meydana getirebilen modern hipnoz yöntemi Almanya ve diğer batılı ülkelerde Psikoterapi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 25 yıl öncesine kadar uygulanan klasik yani yönlendirici hipnoz, standart hipnotik prosedürlerle çalışır. Her danışan aynı şekilde transa alınır. Klasik hipnoz yönteminde içinde, belirli telkinler verilerek çalışılır (örneğin, "Bir daha asla sigara içmeyeceksiniz"). Diğer telkin örneği (“Tamamen rahatladınız”) veya  (“Rahatla!”, “Rahatladınız!”) gibi direkt telkinlerle çalışılır. Klasik hipnozda, hipnotize edilebilirliğin, standartlaştırılmış telkin edilebilirlik testleri ile ölçülebilen değişmez bir kişilik özelliği olduğu varsayılır. Geleneksel, klasik hipnozun avantajı, öğrenmesinin nispeten kolay olması ve çok az bireysel hazırlık gerektirmesidir; dezavantajı, danışanların yalnızca nispeten küçük bir yüzdesinde kalıcı etkiler üretebilmesidir. Türkiye’de uygulanan ve bir çok kurumda öğretilen işte bu klasik Hipnozdur. Erickson'ın hipnoterapisi (Modern Hipnoz, Modern Hipnoterapi) Amerikalı hipnoterapist Milton Erickson'ın teknikleri Avrupa'da 1970'lerden beri bilinmektedir. Erickson, danışanlarını o kadar ustaca bir şekilde transa sokuyordu ki, nitelikli gözlemciler (hipnoz uzmanları) bile Erickson'un transı nasıl başlattığını ve kullandığını ilk başta zar zor anlayabiliyordu. Erikson danışanın bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış dolaylı telkinlerle, kasıtlı kafa karışıklığı ve hipnotik metaforlar ve hikayeler üzerinde çalıştı. Modern Erickson'un teknikleri ile, günümüzde hemen hemen her danışanı, çoğu terapötik amaç için kullanılabilecek bir transa sokabiliriz. Hipnoz’un çeşitli kullanım alanları Psikoterapide hipnozun nispeten basit bir uygulaması, onu bir gevşeme tekniği olarak kullanmaktır. Örneğin, bir hipnoterapist hastayı rahatlatıcı bir plaj ortamına sokabilir. Hipnotik gevşeme, örneğin stres semptomlarını, kardiyovasküler hastalıkları, uyku bozukluklarını, psikosomatik bozuklukları tedavi etmek veya tükenmişlik profilaksisi için kullanılabilir. Hipnotik travma terapisinde, danışanın kendisini işgal eden dayanılmaz duygulardan ayırma yeteneği güçlendirilebilir ve daha sonra gerekirse travmanın dissosiyatif bir şekilde kademeli olarak bütünleşmesi sağlanabilir.

Online Hipnoz Eğitimi:

Hipnoz eğitimi, bireylerde başarılı bir şekilde hipnotik zihin durumu oluşturmayı sağlayan en etkili teknikleri uygulamalı demonstrasyonlarla öğreneceğiniz, gösterişten uzak, kapsamlı bir bilimsel eğitimidir. Terapi amaçlı Hipnoz tekniklerinin en çok uygulandığı konularda (örn: sigara bırakma, fobiler, özgüven, kaygılar, motivasyon vb. bir çok konuda) hipnoz uygulama tekniklerini başarıyla icra etmeyi öğreneceksiniz. 

Bu eğitimde öğreneceğiniz hipnoz indüksiyon tekniklerini, danışanlarınızla kendi uzmanlık alanınızdaki konularda yapacağınız seanslarınıza nasıl entegre edebileceğinizin metodolojisini de öğreneceksiniz.

Yani bu bir hipnoz hakkında bilgi veren sıradan bir seminer formatında değil, hipnoz yapmayı öğreten bir eğitimdir. Bu eğitim, sokak hipnozu ya da gösteri amaçlı hipnoz yapmayı öğreten bir eğitim değildir. Eğitimde hipnoz eğitimi sonunda edindiğiniz derin bilgi birikimini kendi yaşamınıza nasıl entegre edebileceğinizin inceliklerini de öğreneceksiniz.

Hipnoz

Hipnoz Eğitmenleri:

Abdullah ÖZER (Abdullah ÖZER hakkında detaylı bilgi için tıklayınız)

Ebru ÖZER (Uzman Psikolog Ebru ÖZER hakkında detaylı bilgi için tıklayınız)

Abdullah ÖZER

Sosyal Çalışmacı, Bilim Uzmanı (Klinik Psikoloji), Aile Danışmanı

Uluslararası Akredite olmuş olduğu Psikoterapi Ekolleri ve Yöntemleri:

Ego State Therapy International (ESTIAkredite Ego State Terapisti
Ego-State-Therapie Deutschland (EST-DEAkredite Ego State Terapisti
Deutsches Focusing Institut (DFIAkredite Focusing Danışmanı/Terapisti
Deutsche Gesellschaft für Sexualforschung e.V. (DGfSAkredite Cinsel Danışman
Milton Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose e.V. (M.E.G.Akredite Hipnoterapist
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPPAkredite Pozitif Psikoterapi Danışmanı
Viktor Frankl Institute Vienna (VFIAkredite Logoterapi ve Varoluşçu Analiz Eğitmeni

Avusturya Psikoterapi Meslek Yasasına uygun alınan Psikoterapi Eğitimleri:

Österreichisches Trainingszentrum (ÖTZ) onaylı Avusturya Sağlık Bakanlığı ve Psikoterapi Meslek Yasasına uygun 1320 saatlik "Psychotherapeutisches Propaedeutikum" (Psikoterapötik Propedötik) Psikoterapi Eğitimi

Üyesi olmuş olduğu Uluslararası Mesleki Kuruluşlar:

International Society of Hypnosis (ISH)
European Society of Hypnosis (ESH)
Milton Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose e.V. (M.E.G.)
Viktor Frankl Institute Vienna (VFI)
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP)
Deutscher Dachverband Für Psychotherapie (DVP) e.V.

Ebru Özer

Uzman Psikolog, Felsefeci, Aile Danışmanı

Uluslararası Akredite olmuş olduğu Psikoterapi Ekolleri ve Yöntemleri:

EMDR Europe (EMDR) Akredite EMDR Terapisti
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP) Akredite Pozitif Psikoterapi Uygulayıcısı
Viktor Frankl Institute Vienna (VFI) Akredite Logoterapi ve Varoluşçu Analiz Eğitmeni

Akredite olmuş olduğu Ulusal Psikoterapi Ekolleri ve Yöntemleri:

T. C. Sağlık Bakanlığı Akredite Hipnoz Uygulayıcısı
T. C. Sağlık Bakanlığı Akredite Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi

Devam etmekte olduğu Uluslarası Psikoterapi Eğitimi:

IF Weinheim (IF Weinheim Institut für systemische Ausbildung und Entwicklung) onaylı Sistemik Psikoterapi Eğitimi EFTA-TIC (European Family Therapy Association Training Institutes) - Toplam Eğitim süresi 5 yılı kapsamaktadır.  

Uygulayıcısı olduğu Psikoterapi Metodu:

Internal Family Systems Therapy/Richard Schwartz (İçsel Aile Sistemleri Terapisi)

Üyesi olmuş olduğu Uluslararası Mesleki Kuruluşlar:

Viktor Frankl Institute Vienna (VFI)
World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (WAPP)

Üyesi olmuş olduğu Ulusal Mesleki Kuruluşlar:

Türk Psikologlar Derneği (TPD)
EMDR Türkiye Derneği (EMDR)