İzmir'de Regresyon Terapisi

Peki bu Regresyon Terapisi nedir?

Hipnotik regresyon, danışanın daha önceki bir yaşam dönemini tekrar yaşadığı ve ilgili yaş döneminde hissedilen duyguları tekrar yaşadığı hipnoz uygulamasıdır. Regresyon Terapisi erken çocukluk dönemi başta olmak üzere geçmiş dönem deneyimlerinin analizinde kullanılan Hipnoterapinin bir metodudur ve ayrıca Hipnozda gözlemlenen bir fenomendir.

Burada danışan orta ila derin bir transa sokulur ve danışanın gündelik hayatında ulaşmakta zorlandığı bilinçdışı  çocukluk hatıralarına erişebilmesi sağlanmaktadır. Hipnotik Trans sırasında danışanın bu "hatırlama" ları ile terapötik sürece entegre edilerek çalışmalara devam edilir. Bunlar, kısmen gerçekleşmemiş olayların yarı bilinçli sahnelenmesinden, iddia edilen gerçek çocukluk deneyimlerinin tipik yaşa bağlı özellikleriyle yeniden canlandırılmasına kadar uzanır.

Bu yöntem hipnoterapi veya travma terapisinde kullanılır.

Hatırlamanın doğruluğu hakkında soru sormak: Bir terapist bir danışanını regresyona yönlendirdiğinde, çıkan "hatırlamanın" doğruluğu konusunda danışanı ile tartışmaz. Psikoterapistin görevi doğruları aramak değildir, Psikoterapistin asıl görevi, ortaya çıkan görüntülere ve duygulara odaklanmak ve danışanını desteklemektir.

İzmir'de Regresyon Terapisi ya da Regresyon Terapisti arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Regresyon, Regresyon Terapisi, Hipnoz Uzmanı, Hipnoterapist gibi kelimeleri aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

İzmir Regresyon Terapisi önerileri için Google'da karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde Regresyon Terapisi ve Regresyon Terapisti seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon). Hal böyle olunca İzmir Regresyon Terapisi ve Regresyon Terapisti araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli hipnoterapiyi uygulayacak İzmir Regresyon Terapisi, Regresyon Terapisti seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Regresyon Terapisti gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Terapi kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz ve aileniz için Regresyon Terapisi almak üzere İzmir'de en iyi Regresyon Terapisti seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Regresyon Terapisi hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim olarak kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik ve ailevi sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Regresyon Terapisi ve İzmir'de Regresyon Terapisti böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Hipnoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

İzmir'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

İzmir Regresyon Terapisti Tavsiyesi

Regresyon Terapisi Tavsiyesi

Regresyon Tavsiye

İzmir Regresyon Terapisi tavsiye, en iyi Regresyon Terapisti tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. İzmir de regresyon tavsiyesi, ararken ya da izmir de en iyi Regresyon Terapisti Uzmanı bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir hipnoterapist ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel hipnoz eğitimleri sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz hipnoterapi de çalışacağınız hipnoz uzmanınızı iyi araştırın. İzmir Regresyon Terapisi ve Hipnoterapi merkezi.

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir Regresyon Terapistlerin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir Regresyon Terapistinin bulunması ile bir Regresyon Terapistinin iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir Regresyon Terapisi bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Regresyon Terapisti hangi yöntemler (Erckson Hipnoterapi, Analitik Hipnoterapi mi gibi) üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"İzmir Regeresyon Terapisi tavsiyeleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Regresyon Terapisi önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte Regresyon Terapistin çalışma alanları ve kullandığı Regresyon Terapisi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Regresyon Terapistin çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan kaygı bozuklukları terapisi ile yetişkin kaygı bozuklukları terapisi farklı uygulamaları kapsar. Dolayısıyla Regresyon Terapisti seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. İzmir'de tavsiye edilen regresyon terapistler arasında yer alan ekibimiz farklı hipnoterapi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan hipnoterapi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Hipnoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Regresyon Uzmanlarımız ile çeşitli Hipnoterapi ekollerinde başarıyla çalışabilirsiniz. İzmir online regresyon ile ayrıca Hipnoz, Hipnoterapi, Focusing Terapisi ve Ego State Terapi ekolleri ile çalışabilirsiniz.

İzmir'de online Regresyon Terapisi Uzmanı ve Regresyon Terapistler ile seans ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de Regresyon Terapisi Uzmanı arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "İzmir Regresyon" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? İzmir Regresyon Terapisi seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız hipnoterapistin mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı hipnoterapi yöntemleri ve özelliklerinin terapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız hipnoterapistin başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Hipnoz/Online Terapi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Psikoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir Evlilik terapisi hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

İzmir Çift terapisi hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

İzmir Aile Terapisi hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

İzmir Cinsel Terapi hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Regresyon Terapisi İzmir