İzmir'de Terapi ve Psikoterapi. İzmir'de Psikoterapist ya da Psikoterapi Uzmanı ile çalışmak istiyorsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.. (05445444060)

İzmir'de Psikoterapist ya da Psikoterapi Uzmanı arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Psikoterapi Uzmanı, Psikoterapist, terapist gibi kelimeleri aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

İzmir Psikoterapi önerileri için Google'da karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde Psikoterapi, Psikoterapist ve Psikoterapi Uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon). Hal böyle olunca İzmir Psikoterapi, Psikoterapist ve Terapi Uzmanı araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli psikoterapiyi uygulayacak İzmir Psikoterapi, Psikoterapist ve Psikoterapi Uzmanınızı seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Psikoterapi, Psikoterapist ve Psikoterapi Uzmanı gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Psikoterapi kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz ve aileniz için Psikoterapi almak üzere İzmir'de en iyi Psikoterapist seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Psikoterapi hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim olarak kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik ve ailevi sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Psikoterapi ve İzmir'de Terapi böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Psikoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

Türkiye'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

İzmir Terapi Uzmanı Tavsiyesi

Psikoterapi Tavsiyesi

Psikoterapist Tavsiye

İzmir psikoterapist tavsiye, en iyi psikoterapist tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. İzmir de psikoterapi tavsiyesi, ararken ya da izmir de en iyi Terapi Uzmanı bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir hipnoterapist ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel hipnoz eğitimleri sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz psikoterapi de çalışacağınız terapi uzmanınızı iyi araştırın. İzmir Psikoterapi ve Terapi merkezi.

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir Psikoterapistin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir psikoterapistin bulunması ile bir terapistin iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir terapi bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Psikoterapistin hangi yöntemler (Erickson Terapi, Analitik Terapi mi gibi) üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"İzmir Terapist tavsiyeleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. terapistin önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte terapistin çalışma alanları ve kullandığı terapi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Terapistin çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan kaygı bozuklukları terapisi ile yetişkin kaygı bozuklukları terapisi farklı uygulamaları kapsar. Dolayısıyla Psikoterapist Uzmanı seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. İzmir'de tavsiye edilen terapistler arasında yer alan ekibimiz farklı terapi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan hipnoterapi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Terapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Terap Uzmanlarımız ile çeşitli Psikoterapi ekollerinde başarıyla çalışabilirsiniz. İzmir online terapi ile ayrıca Hipnoz, Hipnoterapi, Focusing Terapisi ve Ego State Terapi ekolleri ile çalışabilirsiniz.

İzmir'de online Terapi Uzmanı ve Terapistler ile seans ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de Terapi Uzmanı arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "İzmir Psikoterapi" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? İzmir Psikoterapi seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız terapistin mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı terapi yöntemleri ve özelliklerinin terapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız terapistin başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Psikoterapi/Online Terapi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Psikoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir Evlilik terapisi hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

İzmir Çift terapisi hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

İzmir Aile Terapisi hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

İzmir Cinsel Terapi hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. İzmir'de Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Evlilik sorunları, anne baba çocuk iletişimi, aile fertleri arasındaki değer çatışmaları ve boşanma süreçleri evlilik terapisinin kapsadığı alanlardır.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmir'de 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Çift Terapisi, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir'de Terapi Uzmanının önemi

İzmir'de Terapist ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Dilerseniz İzmir Online Psikoterapi desteğinden faydalanabilirsiniz: 

İzmir'de online terapi desteği nasıl gerçekleşiyor?

1.) Online Terapi hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online psikoterapi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere online Terapinizi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden onine terapi hizmetine başlıyoruz.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Evlilik Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi, Online Aile Danışmanlığı ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız