İzmir'de Hipnoz ve Hipnoterapi. İzmir'de Hipnoterapist ya da Hipnoz Uzmanı ile çalışmak istiyorsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.. (05445444060)

İzmir'de Hipnoterapist ya da Hipnoz Uzmanı arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Hipnoz Uzmanı, Hipnoterapist, Klinik Hipnoz gibi kelimeleri aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

İzmir Hipnoterapi önerileri için Google'da karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde Hipnoterapi, Hipnoterapist ve Hipnoz Uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon). Hal böyle olunca İzmir Hipnoterapi, Hipnoterapist ve Hipnoz Uzmanı araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli hipnoterapiyi uygulayacak İzmir Hipnoterapi, Hipnoterapist ve Hipnoz Uzmanınızı seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Hipnoterapi, Hipnoterapist ve Hipnoz Uzmanı gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Hipnoz kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz ve aileniz için Hipnoterapi almak üzere İzmir'de en iyi Hipnoterapist seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Hipnoterapi hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim olarak kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik ve ailevi sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Hipnoz ve İzmir'de Hipnoterapi böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Hipnoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

İzmir'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

İzmir Hipnoz Uzmanı Tavsiyesi

Hipnoz Tavsiyesi

Hipnoterapi Tavsiye

İzmir hipnoterapist tavsiye, en iyi hipnoterapist tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. İzmir de hipnoz tavsiyesi, ararken ya da izmir de en iyi Hipnoz Uzmanı bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir hipnoterapist ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel hipnoz eğitimleri sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz hipnoterapi de çalışacağınız hipnoz uzmanınızı iyi araştırın. İzmir Hipnoterapi ve Terapi merkezi.

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir Hipnoterapistin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir hipnoterapistin bulunması ile bir Hipnoterapistin iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir hipnoterapi bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Hipnoterapistin hangi yöntemler (Erickson Hipnoterapi, Analitik Hipnoterapi mi gibi) üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"İzmir Hipnoterapist tavsiyeleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Hipnoterapistin önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte Hipnoterapistin çalışma alanları ve kullandığı Hipnoterapi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Hipnoterapistin çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan kaygı bozuklukları terapisi ile yetişkin kaygı bozuklukları terapisi farklı uygulamaları kapsar. Dolayısıyla Hipnoz Uzmanı seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. İzmir'de tavsiye edilen hipnoterapistler arasında yer alan ekibimiz farklı hipnoterapi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan hipnoterapi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Hipnoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hipnoz Uzmanlarımız ile çeşitli Hipnoterapi ekollerinde başarıyla çalışabilirsiniz. İzmir online hipnoz ile ayrıca Hipnoz, Hipnoterapi, Focusing Terapisi ve Ego State Terapi ekolleri ile çalışabilirsiniz.

İzmir'de online Hipnoz Uzmanı ve Hipnoterapistler ile seans ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de Hipnoz Uzmanı arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "İzmir Hipnoz" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? İzmir Hipnoterapi seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız hipnoterapistin mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı hipnoterapi yöntemleri ve özelliklerinin terapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız hipnoterapistin başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Hipnoz/Online Terapi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Psikoterapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir Evlilik terapisi hizmetinde; Aile içi çatışmaları ve psikolojik sorunları ortaya çıkarma ,aile fertlerinin bu sorunlarla yüzleşip birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlama ve ailenin yaşadığı sorunlarla baş edebilme kapasitesini arttırma sürecinde aileye en uygun yöntem, yönlendirme ve değerlendirmeler eşliğinde psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

İzmir Çift terapisi hizmetinde; Eş veya hayat arkadaşlığı içerisindeki anlaşmazlıkların çözülmesi amacıyla kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. Problemler içerisinden çıkılmaz bir durum aldığında ve eşlerin birbirlerine karşı gösterdikleri anlayışları kaybolduğunda, çift terapisi, ilişkideki içerisinden çıkılması imkânsız hale gelen düğümlerin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Terapist, bu kapsamda, kesinlikle çiftlerden herhangi birinin tarafını tutmaz, aksine her iki tarafı da açık ve karşı tarafa değer verdiğini gösteren bir üslupta iletişim içerisine geçmeye teşvik eder.

İzmir Aile Terapisi hizmetinde; Aile terapisi, aileye ruhsal problemlerini çözmek amacıyla uygulanan bir psikoterapötik yöntemdir. Ailenin sadece tek bir ferdini etkilemiş gibi görünen bazı rahatsızlıkların kökleri, genellikle aile içerisindeki bilinçdışı çatışmalara dayanır veya bu çatışmalar tarafından güçlendirilir. Aile terapisti, bu gizli çatışmaların gün yüzüne çıkartılmasına ve bunların çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca aile bireylerinin birbirlerine karşı açık olmaları ve birbirlerine saygı duymaları konusunda onlara destek olur.

İzmir Cinsel Terapi hizmetinde; Cinsel Terapi özel bir psikoterapi şeklidir. Geleneksel çift terapisinin aksine, cinsel terapisi, cinsel ilişkilerin yeniden kurulmasına odaklanır. Burada Davranışçı Terapi yöntemiyle cinsel terapiye gelen çiftlere pratik ve uygulamalı ev ödevleri verilir ve bu uygulamalı çalışmalar cinsel terapiye entegre edilir. Cinsel işlev bozuklukları ve sorunlar ilaç tedavisi veya cerrahi müdahaleler ile giderilmez, sadece yetkin bir Cinsel Terapi uygulaması ile giderilir. 

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

İzmir Hipnoz ve Hipnoterapi

Almanca İzmir Hipnoz ve Hipnoterapi

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. İzmir'de Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Evlilik sorunları, anne baba çocuk iletişimi, aile fertleri arasındaki değer çatışmaları ve boşanma süreçleri evlilik terapisinin kapsadığı alanlardır.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmir'de 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Çift Terapisi, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir'de Hipnoz Uzmanının önemi

İzmir'de Hipnoz ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Dilerseniz İzmir Online Hipnoz desteğinden faydalanabilirsiniz: 

İzmir'de online hipnoz desteği nasıl gerçekleşiyor?

1.) Online Hipnoz hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online Hipnoz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online Hipnoz hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere online Terapinizi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden onine terapi hizmetine başlıyoruz.

Milton Erickson ile Hipnoterapi ve Klinik Hipnoz yazıyı okuyabilmek için tıklayınız.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Evlilik Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi, Online Aile Danışmanlığı ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

Abdullah ÖZER'in Hipnoz/Hipnoterapi/Klinik Hipnoz ile ilgili Sertifikaları/Belgeleri:

Hipnoterapi Almanya

Almanya Milton Erickson Klink Hipnoz ve Hipnoterapi Sertifikası:

Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) 1978 yılında Milton Erickson tarafından kurulmuş ve uluslararsı kabul görmüş, Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite olmuş Hipnoterapi eğitimi veren merkezi Münih'te olan bir kuruluştur (M.E.G. - Die Milton H. Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose)

Web Site: https://www.meg-hypnose.de ve https://www.hypnose.de

Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) "International Society of Hypnosis" (ISH) und der "European Society of Hypnosis" (ESH) üyesidir.

Bu sertifikayı alabilmek için ön koşul olarak, Federal Almanya Cumhuriyeti'nde mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak "Çocuk ve Genç Psikoterapisti" ya da "Yetişkin Psikoterapisti" olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Psikoloji, Pedagoji, Sosyal Psikoloji ya da Sosyal Hizmet mezunu olup, Alman Psikoterapi Bilim Kurulu (Wissenschaftlicher Beirat Psychotherapie) tarafından bilimselliği kanıtlanmış bir Psikoterapi ekolünden mezun olup kendi psikoterapötik sürecinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

Eğitim en az 2 yılı kapsayan toplam 198 saat eğitim ve 56 saat Süpervizyon sürecinden oluşmaktadır. Mezun olabilmek için en az 2 vaka formülasyonu ile başarılı sonuçlandırmak gerekiyor.

Eğitmenler: Diplom-Psychologe Ortwin Meiss (Hamburg), Dr. phil. Dipl.-Psych. Manfred Prior (Frankfurt), Dr. phil. Dipl.-Psych. Burkhard Peter (München), Dr. med. Facharzt für Psychiatrie und Psychotherapie Christian Schwegler (Schweiz), Dipl.Psych. Dipl.Wi.-Ing. Bernhard Trenkle (Rottweil) ISH - Uluslararası Hipnoz Derneği Başkanı, Prof. Dr. Dipl.-Psych. Dirk Revenstorf (Tübingen), Dr. rer. nat. Dipl.-Psych. Cornelie Schweizer (Austria), Dr. phil. Dipl.-Psych. Reinhold Bartl (Innsbruck)

Süpervizörler: Prof. Dr. Dipl.-Psych. Dirk Revenstorf (Tübingen), Dr. med Facharzt für Psychiatrie und Psychotherapie, Psychoanalytiker Rolf Durian (Stuttgart)

Ego State Terapi Sertifikası

Almanya Ego State Terapi Sertifikası:

Almanya Ego State Terapi Birliği (EST-DEU) 2010 Dünya Ego State Terapi Kongresi'nde alınan karar ile 2011 senesinde John ve Helen Watkins çiftinin öğrencileri tarafından Münih'te kurulmuştur. Ego-State-Therapie Deutschland kısaca EST-DEU Uluslararası Ego State Terapi Birliği tarafından akredite edilmiştir. (Ego State Therapy Interantional) 

Ego state terapisinde, hipnoterapötik yöntemleri kullanılmaktadır. Ego state terapisi çok çeşitli çalışmalar için uygundur; anksiyete, fobi, tikler ve ağrıdan akut stres bozukluklarına, travma sonrası stres ve dissosiyatif bozukluğu bunlardan birkaçıdır. Ego state modeli, çocuklar ve ergenlerde, işte veya sporda performans geliştirmede, çift terapisinde, hamilelik ve doğum sırasında veya kayıp ve yas süreçlerinde, psikoterapinin var olduğu her alanda başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ego State terapisi, hipnoterapötik tekniklerin temel bir unsuru temsil ettiği bağımsız, yaratıcı, eklektik ve yenilikçi terapi biçimine yönelik bir psikoterapi ekolüdür. Ego State Terapisi kimi uzmanlar tarafından hipnoanalitik terapinin (analitik hipnoz) devamı olarak da kabul edilir. Hipnoterapinin birçok farklı bozukluk için etkinliği, özellikle ağrı, anksiyete, kişilik bozukluklarında ve davranış bozukluklarının tedavisinde birçok meta-analiz çalışması ile kanıtlanmıştır. Ego State terapistleri, Ego State terapisinin hipnoz ve trans fenomenlerinin olmadan kullanmanın işe yaramadığını ifade etmektedir.

Bu sertifikayı alabilmek için ön koşul olarak, Federal Almanya Cumhuriyeti'nde mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak "Çocuk ve Genç Psikoterapisti" ya da "Yetişkin Psikoterapisti" olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Psikoloji, Pedagoji, Sosyal Psikoloji ya da Sosyal Hizmet mezunu olup, Alman Psikoterapi Bilim Kurulu (Wissenschaftlicher Beirat Psychotherapie) tarafından bilimselliği kanıtlanmış bir Psikoterapi ekolünden mezun olup kendi psikoterapötik sürecinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

Eğitim en az 2 yılı kapsayan toplam 160 saat eğitim, 16 saat Grup-Süpervizyonu, 4 saat Bireysel-Süpervizyon ve 4 saat kendilik deneyimi sürecinden oluşmaktadır. Mezun olabilmek için en az 64 saatlik ISH (International Society of Hypnosis) ya da ESH (European Society of Hypnosis) onaylı Klinik Hipnoz bilgisi istenilmektedir.

Eğitmenler: Woltemade Hartman (Ph.D), Clinical and Educational Psychologist (Woltemade Hartman), Dr. Dipl.-Psych. Kai Fritzsche (Berlin)

Süpervizörler: Woltemade Hartman (Ph.D), Clinical and Educational Psychologist (Woltemade Hartman), Diplom-Sozialpädagogin Malene Budde (Düsseldorf)

Web Site: https://www.est-de.eu/

Ego State Terapi Sertifikası

Ego State Therapy Interantional Sertifikası

Uluslarası Ego State Terapi Birliği (EST-INT) 2010 Dünya Ego State Terapi Kongresi'nde alınan karar ile 2011 senesinde John ve Helen Watkins çiftinin öğrencileri tarafından kurulmuştur. Ego State Therapy Interantional ile Ego-State-Therapie Deutschland aynı eğitim müfredatı uygulmkatdır. (Ego State Therapy Interantional) 

Gordon Emmerson, Claire Frederick, Maggie Phillips ve Woltemade Hartman başlıca kurucuları arasındadır.

Web Site: https://www.egostateinternational.com/

Psikoterapi Enstitüsü Hipnoz Eğitim Belgesi

Psikoterapi Enstitüsü Hipnoz Eğitim Belgesi

2009 yılında 4. Hipnoz Eğitim Grubunda Uzman Dr. Psikiyatrist Tahir ÖZAKKAŞ'tan 120 saatlik klasik Hipnoz eğitimi almıştır. Hipnoz Derneği adı altında gerçekleştirilen eğitim yine EST (European Society of Hypnosis) üyesidir.

Web Site: www.psikoterapi.com

Ebru ÖZER'in Hipnoz/Hipnoterapi/Klinik Hipnoz ile ilgili Sertifikaları/Belgeleri:

 Hipnoz Sertifikası

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından sunulan T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası