İzmir Psikoterapi Staj Programı

İzmir'de Psikosentez Danışmanlık merkezimizde Psikoterapi Staj Programı:

Psikoterapi Staj Programının amacı nedir? 

Ruh sağlığı alanında çalışmayı düşünen ilgili bölümlerin öğrencilerine ya da mezunlarına, mesleki yol haritalarını çizmeleri, temel ihtiyaçlarını belirlemeleri ile çalışma alanlarına yönelik teorik, pratik ve kurumsal adaptasyonlarını sağlamalarına rehberlik etmektir.

Psikoterapi Staj Programı neyi hedefliyor?

Katılımcılar bu eğitim programı sonunda; Psikoterapi uygulama alanı ve uygulayıcısı hakkında temel bilgileri edinmiş, Temel danışmanlık bilgi ve becerileri hakkında bilgilenmiş, Psikolojik kuramlar ve tarihçesi hakkında temel bir teorik çerçeve geliştirmiş, Psikiyatrik bozukluk ve hastalıklar hakkında bilgilenmiş olacaklardır.

Psikoterapi Staj Programına kimler katılabilir?

Ruh sağlığı alanında çalışmak üzere, eğitimlerini şu anda 3. ve 4. sınıfta veya Yüksek Lisans programında devam ettirmekte olan; Psikoloji Bölümü öğrencileri, Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri, Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ve Psikiyatri Hemşireliği Bölümü öğrencileri Psikoterapi Staj Programına başvurabilir. Ayrıca Aile Danışmanı olarak çalışmayı hedefleyen; Sosyoloji bölümü öğrencileri ile Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileride Psikoterapi staj programına başvurabilirler. 

Psikoterapi Staj Programı ne kadar sürüyor?

(Part-Time) - Yarı zamanlı olarak merkezimizde bulunmak ve görev almak. En az 3 ay olmak şartıyla 3 ile 12 ay arası bir zaman dilimi sürmektedir.

Psikoterapi Staj Programını bitirdiğimde Referans Mektubu alabiliyormuyum?

Psikoterapi Staj Programı sonunda referans mektubu alabiliyorsunuz. 

Psikoterapi Staj Programı sonunda nasıl bir Belge verilecek

Psikoterapi Staj bitirme belgesi verilecektir. Belgeler soğuk damgalı ve ıslak imzalı olacaktır. Belge hem Türkçe hem Almanca verilecektir.

Kabul edilme adımları: 

ADIM 1: Özgeçmişinizi info@psikosentez.com mail adresine gönderiniz. (motivasyon mektubu ile birlikte)

ADIM 2: Uygun bulunan adaylar ile bir öngörüşme gerçekleştiriyoruz. Ön görüşme yapıldıktan sonra, size katılıp katılamayacağınız 48 saat içinde bildirilecektir.

ADIM 3: Kabul edilen adayların diploma fotokopilerini veya kimlik fotokopilerini göndermeleri istenir.

Psikoterapi Staj Programına kaç kişi katılabiliyor?

Psikoterapi Staj Programına her dönem 1 öğrenci/katılımcı alıyoruz. (bir dönem = 3 ay)

Psikoterapi Staj Programı ücretlimidir?

Hayır, Psikoterapi Staj Programı tamamen karşılıklı gönüllülük esasına dayalı bir Programdır. Katılımcı/Öğrenciden hiçbir ücret talep edilmiyor.

Psikoterapi Staj Programı sorumlusu kimdir?

Abdullah ÖZER (Sosyal Çalışmacı, Bilim Uzmanı (Klinik Psikoloji), Aile Danışmanı)

Abdullah ÖZER (Özgeçmiş) için tıklayınız

 

Psikoterapi Staj Programı için WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 05445444060.

Bir sonraki alımlar 2023/Ocak ayında gerçekleşecektir. 2022 yılı için tüm Katılımcı/Öğrenci kontenjanları dolmuştur. 2023/Ocak itibariyle olacak olan Psikoterapi Staj Programı için müracaat edebilirisiniz.

 

Psikoterapi Stajı