Almanya Düsseldorf'da Türk Psikolojik Danışmanlık. Düsseldorf'da Türkçe Psikolojik Danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Almanya Düsseldorf'da yaşayan Türkler, Türkçe ve Almanca (İki Dillilik) terapi almak için internet üzerinden Psikologlar, Psikoterapistler ve Psikolojik Danışmanlar ile iletişime geçmektedir. 

Psikolog, Psikolojik Danışman ve Psikoterapistin Ana Dil seviyesinde hem Türkçe hem Almanca bilmesi çok önemlidir. Almanya’da Türklerin en çok sayıda bulunduğu şehirlerden biri olan Düsseldorf, online psikolojik danışmanlık taleplerinin de en çok geldiği yerdir. Çalışmalarını hem Türkiye İzmir'de hem Almanya Düsseldorf'ta sürdüren Psikosentez Enstitüsü'nün güçlü ekibi ile hem online hem yüz yüze psikolojik danışmanlık seansları alabilirsiniz. Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. Düsseldorf'da Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Psikoloji ve Psikoterapi eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. Almanya Düsseldorf'da yaşayan Türklere 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. Düsseldorf'da görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

Türklerin yaklaşık yarım asır önce başlayan Almanya Düsseldorf'a iş göçü serüvenleri, süreç içerisinde yeni sosyokültürel boyutlar kazanarak devam eden bir olgu mahiyetindedir. Türk ve Alman Kültürünün farklı olmasıyla birlikte Alman Psikolojik Danışman ve Türk Psikolojik Danışmanlar arasındada farklılıklar olmaktadır. Kültürel farklılıklar Almanya Düsseldorf'ta Türk Psikolojik Danışmanlık arayışını daha da yoğunlaşmaktadır. Düsseldorf Türk Psikolog ihtiyacının bu sebeplerle İstanbul’ dan sonra en fazla olduğu ülkedir. Düsseldorf'da Türkler süreç içinde kendi kültür dünyalarına ait her türlü maddi, manevi unsuru mevcut yaşam çevrelerine dâhil etmişler, sosyal mekânlarını ve yaşama alanlarını kültür köklerine göre değiştirmişlerdir. İşte bu ihtiyaçtan dolayı Düsseldorf'da Türklere yönelik Türkçe bilen Psikolojik Danışmanlar gerekmektedir.

İslami kültür ve geleneklerin belirleyici olduğu bir yaşam dünyasından kopup gelerek, modern, sanayileşmiş bir toplumun bireyci kültürüyle karşılaşan göçmen Türk işçileri, bu sürecin çok yönlü etkileşim ve sarsıntılarına maruz kalmıştır. Süreç içinde nitelik ve anlam değiştiren gurbet, farklılıklardan daha çok ayrım, çatışma ve dışlamaların kışkırttığı bir aidiyet bilincini üretmiştir. Burada tepkisel unsurların motive ettiği kimlik, sarsıntının şiddetiyle ya kendi kültür köklerinden uzaklaşma, ya da kimliği, değer ve inançları aşırı yüceltme gibi karşıt pozisyonlarda temsil edilebilmektedir.

Düsseldorf'da Türk Psikolojik Danışmanlık ihtiyacı da bu sebeple sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. Online olarak sunulan tüm terapötik desteklerimiz, Türk kültürünün içerisinden ve aynı zamanda Türkçe ve Almanca olarak veriliyor. Bu sayede katılımcılar, ana dilinde ve kültürel bağa sahip olduğu uzmana kendisini daha kolay ve daha rahat ifade edebiliyor. 

Düsseldorf'da yaşayan Türkler için online türkçe ve almanca psikolojik danışmanlık desteği ile aile danışmanlığı, aile terapisi, evlilik terapisi ve cinsel terapi gibi bir çok psikolojik destek hizmetleri sunmaktayız.

Düsseldorf'da online türkçe psikolojik danışmanlık nasıl gerçekleşiyor?

Online Türkçe Psikolojik Danışmanlık oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor:

1.) Online Psikolojik Danışmanlık hizmeti almak istediğinize dair 00905445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online düsseldorf türkçe psikolojik danışmanlık ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online türkçe psikolojik danışmanlık hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere Düsseldorf Online Türkçe Psikolojik Danışmanlık'yi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden Düsseldorf Online Türkçe Psikolojik Danışmanlık hizmetine başlıyoruz.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

 Düsseldorf Türkçe Psikolojik Danışmanlık