İzmir'de Travma Terapisti. İzmir'de Travma Terapisti ya da Travma Terapisi ile çalışmak istiyorsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.. (05445444060)

İzmir'de Travma Terapisti ya da Travma Terapisi arayışına girdiyseniz muhtemelen Psikosentez Enstitümüz ile karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden Travma, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Travma Terapisti ya da Travma Terapisi gibi kelimeleri aratarak aslında terapötik sürecinizin başlangıcını yapmış oldunuz.

İzmir Travma önerileri için Google'da karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. O halde Travma, Travma Terapisti ya da Travma Terapisi seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için paylaşmak istedik. İzmir çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir (2019 nüfüs sayımında 4,367 milyon). Hal böyle olunca İzmir Travma, Travma Terapisti ve Travma Terapisi araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağandır. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli travma terapisini uygulayacak İzmir Travma Terapisti ya da Travma Terapisi seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz İzmir'de ki Travma terapistiniz gerçekten uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi hangi Travma kuram ve ekollerinde eğitim almış. Kendiniz ve aileniz için Travma Terapisi almak üzere İzmir'de en iyi Travma Terapisti seçimini yapmanız oldukça önemlidir. Travma Terapisi hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim olarak kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik ve ailevi sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. İzmir'de Travma ve İzmir'de Travma Terapisti böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları Travma Terapisi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor.. 

İzmir'de bir çok alanda bir çok hizmet vermekteyiz:

İzmir Travma Trerapisti Tavsiyesi

Travma Terapisi Psikolog Tavsiyesi

Travma Uzmanı Tavsiye

İzmir travma terapisi tavsiye, en iyi travma terapisti tavsiye yorumları arıyorsanız Psikosentez Enstitüsü'nde alanında uzman ekibimizle tanışın. İzmir de travma tavsiyesi, ararken ya da izmir de en iyi Travma Uzmanı bulmak için kişilerin özgeçmişine çok dikkat edin ve her alanda çalışan bir Psikoterapist ya da terapist gerçekten uzmanlaşamamıştır. Danışan yorumları, üniversite, yüksek lisansları aldığı özel travma eğitimleri sizin için önemli referanslar olacaktır. Nasıl ki bir ameliyata girerken doktoru iyi seçersiniz travma terapisinde çalışacağınız travma terapisti uzmanınızı iyi araştırın. İzmir Travma Terapisi ve Terapi merkezi.

Psikolojik destek almak isteyen bireylerin merak ettiği bir diğer konu ise iyi bir Travma Terapistin nasıl anlaşılabileceğidir. İyi bir Travma Terapistin bulunması ile bir Travma Terapistin iyi olup olmamasını anlamanın yolu aslında aynıdır. Doğru bir Travma Terapisti bulabilmek için kişinin bazı sorular sorabilir. Örneğin; Travma Terapisti hangi yöntemler (Erckson Hipnoterapi, Analitik Hipnoterapi, Ego State Terapi, EMDR mi gibi) üzerinde uzman olduğunu sormak gerekebilir.

"İzmir Travma Terapisi tavsiyeleri", terapi veya psikolojik danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Travma Terapistin önceki çalışmalarına ilişkin değerlendirme ve yorumlar önemli olmakla birlikte Travma Terapisti çalışma alanları ve kullandığı Travma Terapi yöntemleri terapi verimliliği üzerinde etkilidir. Travma Terapistin çalışma alanları yaş gruplarına göre farklılık gösterebileceği gibi çalışılan psikolojik durumlara göre de farklılık gösterebilir. Örneğin çocuk-ergenlerle yapılan Travma terapisi ile yetişkin Travma terapisi farklı uygulamaları kapsar. Dolayısıyla Travma Terapisti seçiminde kişinin bu detayları değerlendirmesi faydalı olabilir. İzmir'de tavsiye edilen Travma Terapistleri arasında yer alan ekibimiz farklı travma terapisi uygulamaları ve çalışma alanlarıyla farklı yaş gruplarına ve farklı psikolojik durumlara ilişkin psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan Travma Terapisi uygulamalarını kullanmaktadırlar. Travma Terapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Travma Terapisi Uzmanlarımız ile çeşitli Travma Terapisi ekollerinde başarıyla çalışabilirsiniz. İzmir online travma terapisi ile Hipnoz, Hipnoterapi, Focusing Terapisi, EMDR ve Ego State Terapi ekolleri ile çalışabilirsiniz.

İzmir'de online Travma Terapisi Uzmanı ve Travma Terapistleri ile seans ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İzmir’de Travma Terapisi Uzmanı arıyorsanız hangi uzmanla çalışacağınıza karar vermek terapi sürecinizin en önemli kısmıdır. Dolayısıyla bu seçimi ne tür kriterlere göre yapacağınızı bilmek doğru uzmanla çalışma şansınızı artırabilir. İnternet üzerine "İzmir Travma" araması yaptığınızda karşınıza çıkan onlarca terapistten hangisini seçmelisiniz? İzmir Travma Terapisi seçimi rehberiyle bazı önemli noktaları sizin için derledik:

  • Destek alacağınız travma terapistinizin mesleki donanımı ve deneyimi,
  • Kullandığı travma terapi yöntemleri ve özelliklerinin psikoterapi sürecinden beklentilerinizle uyuşması,
  • Destek alacağınız travma terapisistinizin başvuru konunuzla ilgili çalışması (Bu konuda sorularınız için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz. Online Travma/Online Travma Terapisi)
  • Mesleki bilgi ve deneyim haricinde, terapistinizle kuracağınız iletişim ve terapötik bağ.

Travma Terapistlerimizle ilgili detaylı bilgileri ve tavsiyeleri uzman sayfalarımızdan inceleyerek randevu öncesi detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir'de Travma Terapisi

Travma terapisinde özellikle Ego State Terapi (Benlik Durumları Terapisi), Psikodinamik Psikoterapi (Psikanalitik Psikoterapi), Hipnoz (Hipnoterapi) ve EMDR’nin (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Tedavisi) etkin bir şekilde başarılı oldukları kanıtlamıştır.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), aşırı stresli bir olaya, olağandışı bir tehdide veya facia boyutundaki bir olaya karşı gecikmiş olarak ortaya çıkan psikolojik bir tepkidir. Bu tecrübeler, (travmalar) ağır kazalar, zorbalığa uğrama, doğal afetler veya savaş durumları gibi kısa veya uzun süreli olabilirler ve olan kişiler korku ve çaresizlik gibi hisleri bir arada tecrübe ederler ve kendilerini, bu durumla baş edebilme imkânları olmadığını düşünerek çaresiz hissederler.

TSSB’de genel olarak, kişinin gün içerisinde travmaya ilişkin olayları gündüz düşleri veya anlık geçmişe dönüş halüsinasyonlarıyla olayı yeniden yaşama olarak adlandırılan semptomları ile geceleri, kabuslar ve korkulu rüyalar görme semptomları şeklinde kendini gösterir. Bu semptomlara paralel olarak kaçma ve kaçınma semptomları görülür. Bu semptomlar, duygusal donukluk, çevreye ve diğer insanlara karşı ilgisizlik ve kayıtsızlık, yaşanan travmaya ilişkin olumsuz anıları hatırlatabilecek faaliyet ve durumlardan aktif bir şekilde kaçma ve kaçınma gibi ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda travmatik deneyimin önemli parçaları kısmen (veya tamamen) hatırlanamayabilir. Bu semptomlara ek olarak, uyku bozuklukları, huzursuzluk, konsantrasyon güçlüğü, yüksek seviyede uyanıklık veya belirgin ölçüde ürkek olma durumları şeklinde kendini gösterebilen istem dışı aşırı heyecan durumu ortaya çıkabilmektedir.

Bu rahatsızlık, yaşanan travmatik olayın muhtemel bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu tip tetikleyici deneyimler, hemen hemen her insanı derin bir umutsuzluğa düşürebilir. Bu umutsuzluk durumu, uyum bozukluğundan farklı olarak, herhangi bir seviyedeki stres faktörleri tarafından kolayca tetiklenebilmektedir. Aynı zamanda, kişinin çevresinde yaşanan (örneğin; yakın akrabalar) travmatik olayların yarattığı ikincil seviyedeki bir stres bile, TSSB semptomlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. TSSB’den muzdarip bir kişinin beyninde gerçekleşen nörobiyolojik süreç, yeterince araştırılmamıştır.

Çoğu insan yaşamı boyunca en az bir kez travmatik bir olayla karşı karşıya kalmaktadır. Travmatik bir deneyimin ardından TSSB’nin yaşanma olasılığı edilen travmanın türüne bağlıdır. Temel olarak, bu risk özellikle insanların neden oldukları travmalarda yüksektir: Örneğin TSSB'den etkilenenlerin üçte birinden fazlası, tecavüz, diğer şiddet suçları ve savaş travması mağdurlarından oluşmaktadır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu’nu, doğal afetler, yangınlar, kimyasal felaketler, trafik kazaları ve akut hastalıklar da (örneğin; kalp krizi ve kanser gibi) tetikleyebilmektedir. Ancak bu gibi durumlardaki risk nispeten önemli ölçüde daha düşüktür. Tüm travma türleri arasında, TSSB’nin ortalama oranı yaklaşık %10 civarındadır. Kişinin yaşamı boyunca bir TSBB geçirme riski, %8 civarındadır.

İzmir'de dilerseniz görüşmelerimizi Alman Dilinde Almanca da yapabiliriz.

Bizler hem Türk hem Alman diline ve kültürüne ana dili seviyesinde hakimiz. İzmir'de Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Psikolojik Danışmanlık, Hipnoz, Hipnoterapi, Kimlik Çatışmaları, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Atak gibi konular uzmanlık alanımıza girmektedir.

Evlilik sorunları, anne baba çocuk iletişimi, aile fertleri arasındaki değer çatışmaları ve boşanma süreçleri evlilik terapisinin kapsadığı alanlardır.

Tüm eğitimlerimizi hem Almanya'da hem Türkiye'de tamamladık. İzmir'de 10 yıldan fazla bir süredir hem Türkçe hem Almanca Çift Terapisi, Aile Terapisi, Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi hizmeti sunmaktayız. İzmir'de görülen en sık cinsel işlev bozuklukları arasında Vajinismus, Sertleşme Sorunu ve Erken Boşalma sorunları gelmektedir.

İzmir'de Travma Terapisi Uzmanının önemi

İzmir'de Travma Terapisi ihtiyacı sürekli olarak artmaya devam eden bir yapıdadır. 

Dilerseniz İzmir Online Travma Terapisi desteğinden faydalanabilirsiniz: 

İzmir'de online travma terapisi desteği nasıl gerçekleşiyor?

1.) Online terapi hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online terapi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde info@psikosentez.com adresine mail göndererek online terapi hakkında bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

2.) Tercihiniz üzere online Terapinizi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden onine terapi hizmetine başlıyoruz.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Travma Terapisi, Online Evlilik Terapi, Online Cinsel Terapi, Online Psikoterapi, Online Aile Danışmanlığı ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz. 

Uzmanlarımız 

Abdullah ÖZER --> Tıklayınız

Ebru ÖZER --> Tıklayınız

Abdullah ÖZER'in Hipnoz/Hipnoterapi/Klinik Hipnoz ile ilgili Sertifikaları/Belgeleri:

Hipnoterapi Almanya

Almanya Milton Erickson Klink Hipnoz ve Hipnoterapi Sertifikası:

Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) 1978 yılında Milton Erickson tarafından kurulmuş ve uluslararsı kabul görmüş, Almanya Psikoterapi odası tarafından akredite olmuş Hipnoterapi eğitimi veren merkezi Münih'te olan bir kuruluştur (M.E.G. - Die Milton H. Erickson Gesellschaft für Klinische Hypnose)

Web Site: https://www.meg-hypnose.de ve https://www.hypnose.de

Almanya Milton Erickson Klinik Hipnoz Birliği (M.E.G) "International Society of Hypnosis" (ISH) und der "European Society of Hypnosis" (ESH) üyesidir.

Bu sertifikayı alabilmek için ön koşul olarak, Federal Almanya Cumhuriyeti'nde mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak "Çocuk ve Genç Psikoterapisti" ya da "Yetişkin Psikoterapisti" olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Psikoloji, Pedagoji, Sosyal Psikoloji ya da Sosyal Hizmet mezunu olup, Alman Psikoterapi Bilim Kurulu (Wissenschaftlicher Beirat Psychotherapie) tarafından bilimselliği kanıtlanmış bir Psikoterapi ekolünden mezun olup kendi psikoterapötik sürecinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

Eğitim en az 2 yılı kapsayan toplam 198 saat eğitim ve 56 saat Süpervizyon sürecinden oluşmaktadır. Mezun olabilmek için en az 2 vaka formülasyonu ile başarılı sonuçlandırmak gerekiyor.

Eğitmenler: Diplom-Psychologe Ortwin Meiss (Hamburg), Dr. phil. Dipl.-Psych. Manfred Prior (Frankfurt), Dr. phil. Dipl.-Psych. Burkhard Peter (München), Dr. med. Facharzt für Psychiatrie und Psychotherapie Christian Schwegler (Schweiz), Dipl.Psych. Dipl.Wi.-Ing. Bernhard Trenkle (RottweilISH - Uluslararası Hipnoz Derneği Başkanı, Prof. Dr. Dipl.-Psych. Dirk Revenstorf (Tübingen), Dr. rer. nat. Dipl.-Psych. Cornelie Schweizer (Austria), Dr. phil. Dipl.-Psych. Reinhold Bartl (Innsbruck)

Süpervizörler: Prof. Dr. Dipl.-Psych. Dirk Revenstorf (Tübingen), Dr. med Facharzt für Psychiatrie und Psychotherapie, Psychoanalytiker Rolf Durian (Stuttgart)

Ego State Terapi Sertifikası

Almanya Ego State Terapi Sertifikası:

Almanya Ego State Terapi Birliği (EST-DEU) 2010 Dünya Ego State Terapi Kongresi'nde alınan karar ile 2011 senesinde John ve Helen Watkins çiftinin öğrencileri tarafından Münih'te kurulmuştur. Ego-State-Therapie Deutschland kısaca EST-DEU Uluslararası Ego State Terapi Birliği tarafından akredite edilmiştir. (Ego State Therapy Interantional) 

Ego state terapisinde, hipnoterapötik yöntemleri kullanılmaktadır. Ego state terapisi çok çeşitli çalışmalar için uygundur; anksiyete, fobi, tikler ve ağrıdan akut stres bozukluklarına, travma sonrası stres ve dissosiyatif bozukluğu bunlardan birkaçıdır. Ego state modeli, çocuklar ve ergenlerde, işte veya sporda performans geliştirmede, çift terapisinde, hamilelik ve doğum sırasında veya kayıp ve yas süreçlerinde, psikoterapinin var olduğu her alanda başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ego State terapisi, hipnoterapötik tekniklerin temel bir unsuru temsil ettiği bağımsız, yaratıcı, eklektik ve yenilikçi terapi biçimine yönelik bir psikoterapi ekolüdür. Ego State Terapisi kimi uzmanlar tarafından hipnoanalitik terapinin (analitik hipnoz) devamı olarak da kabul edilir. Hipnoterapinin birçok farklı bozukluk için etkinliği, özellikle ağrı, anksiyete, kişilik bozukluklarında ve davranış bozukluklarının tedavisinde birçok meta-analiz çalışması ile kanıtlanmıştır. Ego State terapistleri, Ego State terapisinin hipnoz ve trans fenomenlerinin olmadan kullanmanın işe yaramadığını ifade etmektedir.

Bu sertifikayı alabilmek için ön koşul olarak, Federal Almanya Cumhuriyeti'nde mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak "Çocuk ve Genç Psikoterapisti" ya da "Yetişkin Psikoterapisti" olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Psikoloji, Pedagoji, Sosyal Psikoloji ya da Sosyal Hizmet mezunu olup, Alman Psikoterapi Bilim Kurulu (Wissenschaftlicher Beirat Psychotherapie) tarafından bilimselliği kanıtlanmış bir Psikoterapi ekolünden mezun olup kendi psikoterapötik sürecinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

Eğitim en az 2 yılı kapsayan toplam 160 saat eğitim, 16 saat Grup-Süpervizyonu, 4 saat Bireysel-Süpervizyon ve 4 saat kendilik deneyimi sürecinden oluşmaktadır. Mezun olabilmek için en az 64 saatlik ISH (International Society of Hypnosis) ya da ESH (European Society of Hypnosis) onaylı Klinik Hipnoz bilgisi istenilmektedir.

Eğitmenler: Woltemade Hartman (Ph.D), Clinical and Educational Psychologist (Woltemade Hartman), Dr. Dipl.-Psych. Kai Fritzsche (Berlin)

Süpervizörler: Woltemade Hartman (Ph.D), Clinical and Educational Psychologist (Woltemade Hartman), Diplom-Sozialpädagogin Malene Budde (Düsseldorf)

Web Site: https://www.est-de.eu/

Ego State Terapi Sertifikası

Ego State Therapy Interantional Sertifikası

Uluslarası Ego State Terapi Birliği (EST-INT) 2010 Dünya Ego State Terapi Kongresi'nde alınan karar ile 2011 senesinde John ve Helen Watkins çiftinin öğrencileri tarafından kurulmuştur. Ego State Therapy Interantional ile Ego-State-Therapie Deutschland aynı eğitim müfredatı uygulmkatdır. (Ego State Therapy Interantional) 

Gordon Emmerson, Claire Frederick, Maggie Phillips ve Woltemade Hartman başlıca kurucuları arasındadır.

Web Site: https://www.egostateinternational.com/

Psikoterapi Enstitüsü Hipnoz Eğitim Belgesi

Psikoterapi Enstitüsü Hipnoz Eğitim Belgesi

2009 yılında 4. Hipnoz Eğitim Grubunda Uzman Dr. Psikiyatrist Tahir ÖZAKKAŞ'tan 120 saatlik klasik Hipnoz eğitimi almıştır. Hipnoz Derneği adı altında gerçekleştirilen eğitim yine EST (European Society of Hypnosis) üyesidir.

Web Site: www.psikoterapi.com

Ebru ÖZER'in Hipnoz/Hipnoterapi/Klinik Hipnoz ile ilgili Sertifikaları/Belgeleri:

 Hipnoz Sertifikası

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından sunulan T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası